سازمان هواشناسی از لغزندگی جاده ها در سه روز آینده هشداد داده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سازمان هواشناسی با توجه به بارش باران که گاهی هم به سبب تشدید شرایط همرفتی با رشد ابرهای جوششی وقوع تندر همراه خواهد بود، درباره آبگرفتی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها و همچنین لغزندگی جاده ها در سه روز آینده هشداد داده است.


امروز این شرایط در استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، خوزستان، بوشهر، لرستان، همدان، گیلان، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود.

روز پنجشنبه هم در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، ایلام، همدان، مرکزی، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان، زنجان، قزوین، البرز و تهران این شرایط مورد انتظار است.

روز جمعه این شرایط در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی اصفهان، ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، خوزستان، زنجان، قزوین، سمنان، قم، البرز و تهران پیش بینی می شود.

توصیه شده است برای حفظ ایمنی ، احتیاط لازم درتردد جاده ای به سبب لغزندگی ناشی از بارش باران و کاهش دید افقی به علت مه غلیظ در جاده های کوهستانی البرز و تردد در مناطق مستعد بروز سیلاب بکار گرفته شود.

در برخی مناطق کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش برف نیز دور از انتظار نیست.

همچنین بارش شدید باران در استان ایلام باعث ریزش کوه در محدوده تونل راه کربلای ایلام و مسدود شدن مسیر ارتباطی شد.

با گذشت سی و شش روز از فصل پاییز ، نخستین باران پاییزی صبح امروز در آبادان و خرمشهر باریدن گرفت.

بارش باران در مناطق غربی، دامنه‌های البرز و سواحل شمال کشور تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.