متقاضیان ثبت نام شده در مرحله اول این طرح تا 20 آذر فرصت دارند مبلغ جریمه در نظر گرفته شده را واریز کنند و از کارت معافیت بهره مند شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای در خصوص طرح جریمه مشمولان غایب اعلام کرد: بیش از ۲۸۸ هزار نفر مشمول غایب دارای بیش از ۸ سال غیبت ، از ۱۵ اسفند ۹۳ در این طرح ثبت نام کردند.

متقاضیان ثبت نام شده در مرحله اول این طرح تا 20 آذر فرصت دارند مبلغ جریمه در نظر گرفته شده را واریز کنند و از کارت معافیت بهره مند شوند.

سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود : به دلیل استقبال چشمگیر متقاضیان و درخواست های مکرر، افرادی که به هر علتی نتوانسته اند در این طرح شرکت کنند، ثبت نام مرحله دوم با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح از 20 آذر شروع می شود و تا پایان دی ادامه خواهد یافت.

این دسته از افراد باید درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به ثبت برسانند .

میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی، بر اساس مدرک تحصیلی است و افراد دارای مدرک زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان ، فوق دیپلم20 میلیون تومان ، لیسانس25 میلیون تومان ، فوق لیسانس 30میلیون تومان ، دکتری غیرپزشکی35 میلیون تومان ، دکتری پزشکی 40میلیون تومان، پزشکان متخصص و بالاتر50 میلیون تومان باید بپردازند.

سازمان وظیفه عمومی در ادامه افزود: به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال 10درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

مشمولان غایب متاهل از 5 درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از 5 درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست شامل اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول ، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزند است که متقاضی باید هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برای ثبت درخواست آن ها را به همراه داشته باشد.

سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir مراجعه کنند و یا از طریق سامانه تلفن گویا به شماره 096480 از اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب مطلع شوند.

اطلاع رسانی لازم به متقاضیان از طریق سامانه پیامک صورت می پذیرد و نیازی به مراجعه حضوری به سازمان وظیفه ناجا نیست.