مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری از افزایش 25 درصدی خرید مرسولات اینترنتی در 10 ماه گذشته خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:


«حسین عنایتی» منطقه چهارمحال وبختیاری- با اشاره به این‌که پیش از اجرایی شدن برجام هیچ‌گونه فعالیت فرامرزی و بین‌المللی در خرید و فروش اینترنتی وجود نداشت، اظهار کرد: خوشبختانه با اجرایی شدن برجام، به تجارت الکترونیک رونق چشمگیری بخشیده خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که در سیستم خرید و فروش اینترنتی یک اپراتور خصوصی بین‌المللی(ایرانی) در حال فعالیت است، افزود: این اپراتور واسط میان ایران و شرکت‌هایی است که در بحث الکترونیک مشغول به فعالیت هستند.
عنایتی با بیان این‌که هفت درصد کل درآمدهای پست طی 10 ماهه گذشته مربوط به تراکنش‌های الکترونیکی است، گفت: ثبت‌نام کارت ملی هوشمند، ثبت‌نام دانشگاه‌ها و همه ثبت‌نام‌های اینترنتی از جمله این اقدامات است.
وی خرید و فروش اینترنتی را یک سرویس ترکیبی از خدمات الکترونیکی، فیزیکی و مالی دانست و تصریح کرد: طی 10 ماه گذشته 56 هزار مورد خرید و فروش اینترنتی انجام شده که درخواست اولیه آن از طریق اینترنت انجام شده است.
مدیرکل پست چهار محال و بختیاری خاطر نشان کرد: مبلغ 20 میلیارد ریال حجم مراودات خرید و فروش اینترنتی در 10 ماهه گذشته بوده که از این میزان میانگین خرید هر مرسوله 845 هزار ریال بوده که نسبت به پارسال 25 درصد رشد داشته است.