محمد جواد ظریف برای ادامه گفتگوهای هسته ای شنبه به وین می رود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یک منبع آگاه در گروه مذاکره کننده کشورمان گفت: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران برای ادامه گفتگوهای هسته ای شنبه به وین می آید.

پیش از این برخی خبرگزاری ها اعلام کرده بودند وزرای خارجه ایران و آمریکا از روز شنبه یا یکشنبه گفتگوها برای نگارش توافق هسته ای را در اتریش ادامه خواهند داد.

وزیر خارجه کشورمان پس از رایزنی های یک روزه با همتایان آلمانی ، فرانسوی و انگلیسی خود و نیز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه چند روز آینده بسیار دشوار خواهد بود گفت: من نمی‌دانم چند روز برای پایان دادن به این مذاکرات زمان لازم است. همه تعهد سیاسی دارند تا به سمت جلو پیش بروند، اما همانطور که بارها گفته‌ام اگر اراده سیاسی برای پذیرش واقعیت‌ها و حرکت به سمت جلو براساس آنچه که در لوزان موافقت کرده‌ایم، وجود داشته باشد امکان خوبی برای پایان دادن به این مذاکرات تا مهلت تعیین شده یا چند روز پس از آن وجود خواهد داشت.

وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد جان کری وزیر امور خارجه این کشور برای شرکت در مذاکرات هسته ای ایران روز جمعه به وین سفر می کند.

همتایان جان کری از دیگر کشورهای عضو 5+1 نیز قرار است به پایتخت اتریش سفر کنند.

نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران با وندی شرمن معاون وزیر خارجه امریکا و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که عصر روز چهارشنبه در هتل کوبورگ وین آغاز شده بود پس از سه ساعت پایان یافت.

نشست کارشناسان ایران به ریاست «حمید بعیدی نژاد» و کارشناسان 1+5 نیز برگزار شد.