وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راهکارهای پیشبرد تولید گفت: ایجاد تقاضا در داخل برای تولیدات موجود بسیار مهم است و قصد داریم این موضوع را حل کنیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین محمد شریعتمداری با حضور در نشست امروز- سه شنبه- فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه موضوع اشتغال چند لایه است، گفت: مدت طولانی از عمر بیماری اشتغال می گذرد از این رو به موضوعی پیچیده و چندوجهی تبدیل شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر همین اساس تصریح کرد: در نظام اجرایی کشور، کار به صورت جمعی انجام می شود و احتیاج حمایت و همکاری دولت و بخش های تولیدی وجود دارد و اینکه امروز تولید به عنوان یک عزم ملی شناخته شده در شعار درست است اما در عمل باید دید آیا انجام می شود یا خیر.
شریعتمداری با اشاره به راهکارهای پیشبرد تولید عنوان کرد: ایجاد تقاضا در داخل برای تولیدات موجود بسیار مهم است و قصد داریم این موضوع را حل کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تولید داخلی دو جا مصرف می شود یکی داخل و یکی خارج که باید مشوق هایی برای آن قائل شد البته ما نیز تلاش خود را می کنیم.
شریعتمداری در ادامه با اشاره به یکی از بازدیدهای خود از واحدهای تولیدی واقع در مرکز شهر تهران گفت: در یکی از این واحدها حضور یافتیم و تولیدکنندگان مختلف وارد شدند و حرف زدند و از مشکلات خود گفتند که متوجه شدیم علیرغم اینکه قوانینی به تصویب می رسد، اما در مرحله اجرا خیلی از آنها باز می مانند مثلا 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکننده گرفته می شود اما عوض آن جایی داده نمی شود که تولیدکننده در حال نابودی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قوانین نیاز به اصلاح دارند، به گونه ای قوانین تصویب می شوند اما به شکل دیگر اجرا می شوند؛ در حال حاضر می آیند و به شرایط 10 سال گذشته یک واحد تولیدی حسابرسی می کنند که این حسابرسی وضعیت را برای واحد تولیدی بسیار سخت تر می کند چون جریمه می دهند، اگر قرار بود ظ