اعتراضات و نگرانی‌های رانندگان خودروهای دیزلی درباره پایین بودن میزان سوخت اختصاصی به آنها سرانجام به تغییر نظر سازمان راهداری منجر شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین ، پس از آنکه سازمان راهداری طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش را اجرایی کرد، برای هر یک از خودروهای دیزلی سهمیه ای خاص در نظر گرفت که این امر برای تعدادی از راننده ها محدودیت در دریافت سوخت ایجاد کرد.

سازمان راهداری تاکنون به خودروهای 5 . 3 تا 6 تن 1800 لیتر و برای خودروهای دیزلی کلاس بین 6 تا 10 تن نیز 2150 لیتر سوخت اختصاص می داد.

حالا سخنگوی کار گروه تخصیص سوخت براساس پیمایش اعلام کرده با توجه به درخواست های مکرر رانندگان این روند تغییر خواهد کرد و از این پس خودروهای قرار گرفته در این دو گروه سهمیه سوخت بیشتری در یافت خواهند کرد.

بر اساس گفته های آدم نژاد سهمیه سوخت عملکردی خودروهای دیزلی کلاس بین ۳.۵ تا 6 تن که تاکنون 1800 لیتر بوده، طبق تصمیمات جدید اتخاذ شده از آذرماه به 2700 لیتر افزایش می یابد، همچنین سهمیه سوخت عملکردی خودروهای دیزلی کلاس بین 6 تا 10 تن نیز از 2150 لیتر سهمیه فعلی به 3200 لیتر افزایش می یابد .

طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته این تغییرات از آذر ماه امسال کلید خورده اند و باید دید خوردوهای دیزلی قرار گرفته در دیگر گروه‌ها نیز در آینده شامل این تغییرات خواهند شد یا تنها همین دو بخش از حمل و نقل عمومی به تغییرات مدنظر خود خواهند رسید.