عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص زمان اجرایی شدن سهمیه بندی سوخت توضیح داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به زمان دو نرخی شدن سوخت اشاره کرد و گفت: برخی می گویند دو نرخی شدن سوخت از بعد از اربعین انجام می شود، بیان این زمانی به عنوان فرض است و هنوز نهادی برای این کار تصمیمی نگرفته است.

طرح موضوع زمان برای دو نرخی شدن سوخت در اربعین مانند همه فرض ها و پیشنهادهای دیگر مطرح است اما شکی در این نیست که دولت باید کارت هوشمند سوخت را برگرداند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: طرح موضوع زمان برای دو نرخی شدن سوخت در اربعین مانند همه فرض ها و پیشنهادهای دیگر مطرح است اما شکی در این نیست که دولت باید کارت هوشمند سوخت را برگرداند.

قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: برگرداندن کارت سوخت هوشمند و سهمیه بندی کردن بنزین امر قطعی و لازمه اصلاح امور است و انتظار می رود دراین زمینه تصمیم گیری شود.

بازگشت کارت سوخت نیاز به قانون ندارد

وی با بیان اینکه باید به کمیسیون انرژی در خصوص سهمیه بندی سوخت گزارش داده شود، اظهار داشت: قطعا در زمینه دو نرخی کردن سوخت به کمیسیون انرژی مجلس گزارش داده می شود و ما نیز در تسهیل این امر به دولت کمک می کنیم.

ادیانی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، دراین زمینه که بازگشت کارت سوخت نیاز به قانون دارد با خیر توضیح داد: برای برگرداندن کارت سوخت هوشمند نیاز به قانون نداریم، پیش از این در زمینه دو نرخی کردن سوخت قانون داشته ایم اما دولتی ها در مقطعی از زمان بنابر عدله ای کارت سوخت را حذف کردند.

حذف کارت سوخت به نفع کشور نبود

این نماینده مجلس گفت: عملکرد در حوزه سوخت در چهار سال اخیر نشان داد که اجتهاد مسئولان برای حذف کارت سوخت به نفع کشور نبوده است به همین جهت مجدد موضوع دو نرخی شدن مطرح است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قاچاق سوخت در کشور به دلیل اختلاف نرخ ارز باید دوباره سهمیه بندی سوخت و دو نرخی شدن بنزین در کشور اجرا شود.

دو نرخی شدن سوخت بعد از اربعین

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه سامانه هوشمند کارت سوخت آماده است، گفت: احتمالاً پس از اربعین حسینی ؛ یعنی 2 هفته آینده شاهد اعمال 2 نرخی شدن، نرخ بنزین باشیم.

80 لیتر بنزین با نرخ هزار تومان

وی درباره جزئیات این موضوع گفت: بر این اساس احتمالا 60 تا 80 لیتر بنزین سهمیه‌ای با قیمت فعلی یعنی یک هزار تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد و نرخ دوم با قیمت آزاد عرضه می‌شود. درباره نرخ دوم گمانه‌زنی‌های مختلفی وجود دارد و مسئولان ذیربط به به جمع‌بندی نهایی نرسیدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که افرادی که به هر دلیل کارت سوخت ندارند و یا کارت سوخت آنها مفقود شده چه اقدامی باید انجام دهند، تصریح کرد: کسانی که به هر دلیل کارت سوخت ندارند، می‌توانند به مراکزی که اعلام می‌شود مراجعه و کارت سوخت خود را دریافت کنند. جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد./

پایان پیام