ارتش سوریه و همپیمانانش به‌سرعت از دو محور استراتژیک به سمت «البوکمال» آخرین مقر گروه تروریستی داعش، در حال پیشروی هستند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از اسکای‌نیوز، ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای هم‌پیمان خود، به پیشروی‌ها از دو محور استراتژیک به سمت آخرین و مهم‌ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در مرزهای شرقی کشور ادامه می‌دهد.

منابع میدانی اعلام کردند، نیروهای ارتش سوریه و متحدانش طی ساعات گذشته به عملیات‌شان برای رسیدن به البوکمال از محور «العشاره» در شمال این شهر و مناطق بیابانی در جنوب آن شدت بخشیده‌اند.

این تحولات همزمان با تلاش‌های «نیروهای دموکراتیک سوریه» برای رسیدن به سمت البوکمال و تسلط بر آخرین و مهم‌ترین پایگاه گروه داعش و گذرگاه مرزی با عراق صورت می‌گیرد.

منابع محلی نیز تصریح کردند، «نیروهای دموکراتیک سوریه» نیز برای رسیدن به البوکمال بایستی از رود فرات بگذرند؛ که این امر کار را برای آنها نسبت به ارتش سوریه که در کرانه غربی رود مستقر است، دشوار کرده است.

بر این اساس، نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌ها در دیرالزور، داعش را از بخش‌های وسیعی از شهرک «العمال» در این شهر بیرون رانده و بر آنجا تسلط یافته‌اند.

منابع میدانی گفتند که نیروهای ارتش سوریه و هم‌پیمانانش حمله‌ای غافلگیر کننده به محله‌هایی در شهر دیرالزور که همچنان تحت اشغال داعش است، صورت داده‌اند.

طبق اعلام این منابع، این حمله ارتش سوریه که با پشتیبانی جنگنده‌های روسیه انجام می‌شود، بر محله‌های «الحمیدیه»، «العمال»، «الحویقه»، «الجبیله» و «الرشدیه» متمرکز است.

منبع/ ایلنا