مسکو - روسیه از هوا و دریا مراکز گروه تروریستی داعش را در سوریه موشک باران کرد و چندین مرکز تروریست ها در شرق این کشور نابود شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: بمب افکن های راهبردی توپولوف-22 ام.3 روز جمعه برای سومین روز متوالی مراکز گروه تروریستی داعش را در منطقه البوکمال در استان دیرالزور هدف قرار دادند.
زیردریایی کولپینو روسیه نیز از دریای مدیترانه چند فروند موشک بالدار کالیبر به سوی مراکز داعش در دیرالزور پرتاب کرد که به مواضع و استحکامات تروریست ها را نابود کرد.
ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: بمباران هوایی و موشک باران مراکز داعش توسط روسیه، به ارتش سوریه امکان داد پیشروی به سوی مراکز تحت کنترل داعش را در منطقه البوکمال آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق سوریه آغاز کند.
وی یاداوری کرد: در سه روز اخیر بمب افکن های راهبردی توپولوف-22 ام 3 روسیه، 18 بار مراکز داعش را هدف قرار دادند و زیردریایی های ولیکی نووگراد و کولپینو مستقر در دریای مدیترانه نیز 9 موشک بالدار به مراکز داعش در دیرالزور پرتاب کردند.
روسیه از مهر ماه سال 94 به درخواست دمشق در سوریه عملیات ضدتروریستی اجرا می کند.
در این مدت در جریان عملیات نیروی هوافضای روسیه 28 هزار تروریست کشته شده اند و ارتش سوریه توانسته 92 درصد خاک این کشور را از کنترل تروریست ها خارج کند.
گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا از شش سال پیش با راهبرد سرنگونی حکومت سوریه، کارزاری را در این کشور به راه انداختند که باعث شد دهها هزار تروریست افراطی از کشورهای مختلف جهان به سوریه گسیل شوند و از جنگ افزارهای پیشرفته، پول و حمایت های اطلاعاتی غرب برای مقابله با دولت سوریه استفاده کنند.