تیم دادستان ویژه پرونده روسیه از یک مقام ارشد کارزار انتخاباتی ترامپ بازجویی کرده‌اند تا این مساله مشخص شود که آیا ترامپ از تماس‌ها و تعاملات مشاوران ارشدش با روسیه اطلاع داشته است یا نه.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین  به نقل از رویترز ، دو منبع آگاه تاکید کردند که تیم روبرت مولر دادستان ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از "سام کلوویس" مقام ارشد کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ بازجویی کرده اند تا ببینند آیا شخص ترامپ از گستردگی ارتباطات و تماس های دستیاران و مقام های کارزار انتخاباتی اش را روسیه اطلاع داشته یا نه.

یک منبع آگاه در این باره تصریح کرد: مساله اساسی و نهایی برای مولر این است که آیا ترامپ به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و بعدا به عنوان رئیس جمهور منتخب از مذاکرات و تماس های ادامه دار دستیارانش با روسیه اطلاعی داشته و چه کسی ارتباط با روسیه را هدایت کرده و چنین مجوزی را صادر کرده است.

کلوویس اواخر اکتبر در هیات منصفه مربوط به تحقیقات مولر در پرونده دحالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا شهادت داده است. وی در حال همکاری با کمیته اطلاعاتی سنا است که در حال تحقیق درباره همین پرونده است.

کاخ سفید هنوز حاضر به ارائه توضیح در این باره نشده است. یک منبع آگاه گفته است که کلوویس احتمالا یک دومینوی دیگر خواهد بود. پیش از این جورج پاپادوپولوس دستیار سوم ترامپ نیز در این پرونده متهم شده است. وی اوایل اکتبر در خصوص دروغ گفتن به اف بی آی گناهکار شناخته شده است.

این دستیار ترامپ به بازرسان گفته است که تلاش هایی برای تشکیل یک نشست بین مقام های کارزار انتخاباتی ترامپ و رهبری روسیه داشته است.

این منبع آگاه افزود: بازرسان اکنون می دانند که پاپادوپولوس در جبهه روسیه فعالیت می کرده است. اکنون بازرسان می خواهند بفهمند که آیا کلوویس و سایر مقام های کارزار انتخاباتی ترامپ نیز در فعالیت های مربوط به روسیه نقش داشته اند یا نه.