پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نماینده آمریکا: از کار آژانس در زمینه برجام حمایت می کنیم

نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به پرسش ایرنا در خصوص هشدار مدیر کل آژانس درباره شکست برجام خودداری کرد و گفت: ما از کار آژانس در این زمینه حمایت می کنیم.

به گزارش مثلث آنلاین / نیکول شمپاین کاردار و نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در حاشیه روز اول نشست فصلی شورای حکام در پاسخ به درخواست ایرنا برای یک مصاحبه کوتاه درباره برجام گفت: مصاحبه با یک خبرگزاری ایرانی؟ نه نه ؛ نمی توانم !

وی در ادامه در برابر اصرار خبرنگار ایرنا درباره هشدار غیرمستقیم مدیر کل آژانس درخصوص شکست برجام گفت: من در این زمان مجاز به گفتگو با رسانه ها نیستم ؛ ما از کار آژانس در این زمینه (نظارت بر اجرای برجام) حمایت می کنیم.

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در آغاز نشست فصلی شورای حکام با تاکید بر اهمیت توافق هسته ای با ایران گفت: اگر بنا بر شکست برجام باشد، این امر زیان بزرگی برای راستی آزمایی هسته ای و برای چندجانبه گرایی خواهد بود.

وی افزود: برجام یک دستاورد مهم برای راستی آزمایی هسته ای است. من تا به امروز می توام بگویم که ایران در حال انجام تعهدات هسته ای خود است. ضروری است که ایران به اجرای کامل این تعهدات ادامه دهد.

مدیر کل آژانس افزود: اگر قرار باشد برجام شکست بخورد، این زیان بزرگی برای راستی آزمایی هسته ای و چندجانبه گرایی خواهد بود.

آمانو در ادامه سخنرانی خود گفت: آژانس از ایران درخواست کرده است که توضیحات بیشتری درباره طرح های مربوط به توسعه چرخه سوخت هسته ای مرتبط با پیشران هسته ای دریایی ارائه دهد.

وی افزود: آژانس همچنان عدم انحراف مواد هسته ای اعلام شده ایران را تایید می کند و ما به تمام سایتها و اماکن مورد نیاز دسترسی داشته ایم. ارزیابی های مربوط به وجود نداشتن مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در ایران ادامه دارد.