ادامه شیعه کشی‌های هدفمند در شهر دیر اسماعیل خان باعث شد تا مردم با برپایی تظاهرات خواستار نظارت ویژه دولت شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 پس از سومین حمله هدفمند علیه شیعیان شهر دیر اسماعیل خان طی یک روز مردم این شهر با برپایی تظاهرات خواستار اقدامی جدی دولت شدند.

گزارش‌ها حاکی‌ است تروریست های ناشناس طی سه حمله جداگانه شیعیان شهر دیراسماعیل خان را هدف قرارداده و آنان را به شهادت رساندند.

گزارش تسنیم| ادامه شیعه‌کشی، شهر «دیر اسماعیل خان» را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داد +تصاویر

در اولین حادثه تروریستی جوانی به نام «باقر حسین» در کنار مسجد عربی با شلیک گلوله به شهادت رسید، که سومین شهید خانواده خود به حساب می‌آید و پیش از این نیز دو نفر از اعضای خانواده او به شهادت رسیده‌اند.

دومین حمله تروریستی کنار ایستگاه ماهره رخ داد و باعث به شهادت رسیدن فردی به نام کالو حیدر شد.

دقایقی بعد از این حمله ، سومین اقدام تروریستی نیز رخ داد و شخصی به نام حفاظت الله به شهادت رسید.

گزارش تسنیم| ادامه شیعه‌کشی، شهر «دیر اسماعیل خان» را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داد +تصاویر

مردم و بازماندگان شهدای این حوادث تروریستی با برگزاری تظاهرات و تحصن خواستار دستگیری قاتلان شدند و مسئولین محلی نیز با حضور در جمع معترضین قول پیگیری جدی این موضوع را دادند. از سوی دیگر مسئولین محلی حزب مجلس وحدت مسلمین نیز با حضور در محل برگزاری اجتماع ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه تروریستی از دولت جدید پاکستان خواستند مشکلات مردم منطقه دیر اسماعیل خان را حل کند.

گزارش تسنیم| ادامه شیعه‌کشی، شهر «دیر اسماعیل خان» را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داد +تصاویر

گفتنی است شیعیان شهر دیراسماعیل خان مدت ها است تحت فشار تهدیدهای گروه‌های افراط گرا قرار دارند و بسیاری از مردم شهر دائما پیام‌های تهدید آمیز دریافت می‌کنند.

روند کشتار شیعیان در دیر اسماعیل خان از سال‌ها قبل ادامه دارد و بی توجهی دولت پاکستان این شهر را به مرز یک فاجعه انسانی رسانده است.

گزارش تسنیم| ادامه شیعه‌کشی، شهر «دیر اسماعیل خان» را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داد +تصاویر گزارش تسنیم| ادامه شیعه‌کشی، شهر «دیر اسماعیل خان» را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داد +تصاویر
متاسفانه مسئولین نسبت به دستگیری عاملان این حوادث تروریستی نیز سهل انگاری می‌کنند و همین باعث شده تا جولان دادن آنان ادامه پیدا کند.

از سوی دیگر «عمران خان» رهبر حزب تحریک انصاف که تا روزهای آتی قدرت را در پاکستان به دست خواهد گرفت وعده داده است با تروریست‌ها برخورد جدی صورت دهد تا امنیت به پاکستان بازگردد.

منبع/ تسنیم