روسیه دلار را کنار می گذارد

رئیس سازمان صادرات روسیه اعلام کرد این کشور در نظر دارد در تجارت با شرکای تجاری خود دلار را کنار گذارد و از ارزهای کشورهای طرف تجارت خود استفاده کند.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما رئیس سازمان صادرات روسیه "روسوبورون اکسپورت" ( Rosoboronexport ) روز سه شنبه اعلام کرد این کشور در نظر دارد در تجارت با شرکای تجاری خود دلار را کنار گذارد و از ارزهای کشورهای طرف تجارت خود استفاده کند.

الکساندر مخی‌یف Alexandre Mikheev رئیس سازمان صادرات روسیه با اعلام این خبر گفت روسیه می خواهد تجارت تسلیحات و پرداخت های خود را با ارزهای ملی از جمله روبل، یوان و درهم انجام دهد.

وی افزود ما امکان تسویه حساب های مالی و تجاری خود را با ارزهای ملی بررسی کنیم. ارزهای ملی که ما در نظر داریم در داد و ستدهای تجاری خود مد نظر قرار دهیم روپیه هند، یوان چین، درهم و روبل روسیه است.

الکساندر مخی‌یف خاطر نشان کرد تحریم های آمریکا باعث شده است ما عملا نتوانیم پرداخت های خود را به دلار انجام دهیم.

رئیس سازمان صادرات روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت روسیه در نظر دارد این مسئله را با شرکای خود در میان بگذارد. شرکای ما این وضع را درک می کنند. چون این تحریم ها نه تنها شرکت های روسیه بلکه شرکای ما را نیز هدف قرار داده است.