پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

صدر اعظم آلمان در سخنانی درباره حس نفرت و حسادت در قبال پناهندگان و شروع مجدد ملی گرایی در این اتحادیه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در سخنانی درباره حس نفرت و حسد در برابر پناهندگان هشدار داده و گفت: انسان هایی که به سوی ما می آیند بهتر از کسانی نیستند که در اینجا زندگی می کنند و ما هیچ چیز را برای هیچ کس محدود نکرده‌ایم.

مرکل که در یک نشست با شهروندان درباره آینده اروپا سخن می گفت همچنین تصریح کرد که بلکه عکس این اتفاق افتاده است و در این راستا به افزایش حقوق بازنشستگی در آلمان اشاره کرد. وی در عین حال گفت که حتی وقتی که ما چنن نگرانی های داریم هیچ دلیلی برای نفرت وجود ندارد.

صدر اعظم آلمان همچنین اروپا را به رفتارهای مشترک سریع تر در زمینه اقتصاد و تحقیقات به منظور جبران عقب ماندگی ها فراخوانده و همچنین گفت: من اعتقاد دارم که ما باید در این راستا عجله کنیم. ما به تنهایی و در صورت عدم همکاری با دیگر کشورهای اروپایی و متحد شدن نمی توانیم تحولات بزرگ ایجاد کنیم.

مرکل همچنین تاکید کرد که اروپا کمی تبدیل به مسئله روزمره شده است. وی همچنین هشدار داد که در این زمان البته این امر طبیعی و بدیهی نیست که ما دوباره به ملی گرایی روی آوریم. اروپا باید از ارزش های مشترک دفاع کند. مهاجران باید همانگونه که با منافع ما منطبق است هدایت شوند. این مسئله مطرح است که ما چهره انسانی خود را آشکارا نشان دهیم.

مرکل در این نشست به سوالات حدود 70 شهروند اروپا درباره آینده این اتحادیه پاسخ داد.