دهها شخصیت ازحزب دمکرات برای رقابت احتمالی با دونالد ترامپ درانتخابات سال 2020صف کشیده اند اما برخلاف نظرسنجی های اخیر ، ترامپ احتمالا پیروز انتخابات خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایرنا از پایگاه خبری هیل، جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور (اوباما)، سناتور کامالا هریس و سناتور برنی سندرز از جمله دمکرات ها و مستقل هایی هستند که رقابت با ترامپ را بررسی می کنند و حتی هیلاری کلینتون نیز مایل است برای بار سوم شانس خود را امتحان کند. او در سالهای 2008 و 2016 از نامزدهای مطرح دمکرات و در سال 2016 نامزد نهایی حزب دمکرات بود که در رقابت با ترامپ شکست خورد.
با این حال با فرض اینکه ترامپ برای انتخاب مجدد به مقام ریاست جمهوری نامزد شود، برخلاف نظرسنجی های اخیر او فردی است که بخت زیادی برای پیروزی خواهد داشت.علت این امر ساده است: رئیس جمهور مستقر در زمان انتخابات مزیت های خود را دارد. از سال 1900 تاکنون 20 رئیس جمهوری برای انتخاب مجدد نامزد شده اند که 15 مورد پیروز و 5 مورد شکست خورده اند.
همچنین بر خلاف ادعاهای مطرح شده در خصوص معنای انتخابات میان دوره ای کنگره در سال 2018 برای انتخابات 2020، در حقیقت ارتباط زیادی بین انتخابات میان دوره ای با ریاست جمهوری وجود ندارد. مثلا حزب بیل کلینتون در سال 1994در مجلس نمایندگان 52 کرسی از دست داد. حزب اوباما نیز در سال 2010 در مجلس نمایندگان 63 کرسی از دست داد اما هر دوی آنها در سالهای 1996 و 2012 بیش از 330 رای الکتروال به دست آوردند. این را هم باید در نظر داشت که شرایط 'کالج انتخاباتی' احتمالا بسیار شبیه سال 2016 خواهد بود .
بزرگترین نگرانی ترامپ نه نامزد دمکرات ها و نه حتی تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات، بلکه نگرانی اصلی او وضعیت اقتصادی در سال 2020 است و همین نکته مورد توجه او در گفتگو با 'فاکس بیزنس' در ماه اکتبر بود که گفت بزرگترین تهدید برای او بانک مرکزی است.
اینها همه به معنی حتمی بودن پیروزی ترامپ یا آسیب ناپذیر بودن او نیست. اما اگر ترامپ بتواند راهی برای گسترش پایگاه رای دهندگان خود و تضعیف حمایتها از دمکراتها در خصوص مساله بهداشت و درمان پیدا کند ، یک رئیس جمهور دو دوره ای خواهد بود.