پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

انتشار تصاویری از زندگی لوکس و تجملاتی نوه 'فیدل کاسترو' رهبر سابق کوبا، جنجال گسترده ای در فضای رسانه ای و مجازی این کشور ایجاد است.

 
به گزارش مثلث آنلاین به نقل از گزارش نوداد تارنمای 'میامی هرالد' روز گذشته (شنبه) گزارش داد: 'تونی کاسترو' نوه ۲۰ ساله فیدل کاسترو رهبر سابق کوبا با انتشار تصاویری از زندگی تجملاتی خود از جمله سفر های گران قیمت، استفاده از خودرو لوکس بی. ام. دبلیو، سرو غذا های گران و سواری با قایق تفریحی شخصی در صفحه شخصی اینستاگرام خود جنجال به پا کرده است. نوه فیدل کاسترو در حالی شیوه زندگی لوکس را در پیش گرفته که میانگین دستمزد ها در کوبا ماهانه حدود ۳۰ دلار است و برخی این شیوه زندگی را مغایر با آرمان های انقلاب کوبا می دانند.

نوه فیدل کاسترو

اعضای خانواده کاسترو به ندرت در انظار عمومی حاضر شده اند، این در حالیست که 'آنتونیو کاسترو' پدر تونی کاسترو بیشتر از همه در مکان های عمومی حضور داشته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی آنتونیو کاسترو در سواحلی در یونان و هتلی لوکس در ترکیه حضور یافت و زمانیکه یک خبرنگار ترکیه ای قصد عکس گرفتن از او را داشت، محافظان شخصی آنتونیو به او حمله کردند.

تونی کاسترو

 

به نظر می رسد که تونی همچون پدر، علاقه بسیار زیاد به سفر های خارجی دارد. در صفحات اینستاگرام تونی تصاویر زیادی از سفر وی به مکزیک، اسپانیا، پاناما و سراسر کوبا مشاهده می شود. کوبا چند دهه است که به خاطر تحریم های مدام آمریکا با چالش های اقتصادی و اجتماعی فراوانی روبرو است و مقامات کوبایی بار ها از سیاست های واشنگتن به دلیل تحت فشار قرار دادن کوبا انتقاد کرده اند.

مقامات هاوانا تاکید کرده اند این تحریم ها مانع از توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور کوبا شده است.