دولتمردان باید بدانند که حل معضلات بزرگ اجتماعی در داخل کشور مثل آسیب‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بدون حضور و نقش مردم امکان‌پذیر نیست و اراده مردم حتما تعیین‌کننده است و اگر بخواهند بسیج نقش تعیین‌کننده خود را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: سپاه و بسیج برای حضور در عرصه‌های مختلف اجتماعی و حل معضلات اعلام آمادگی می‌کنند.

به گزارش مثلث آنلاین، سردار محمدعلی جعفری صبح امروز (یکشنبه) در گردهمایی بسیجیان به مناسبت هفته بسیج در حرم امام خمینی (ره)، اظهار کرد: دولتمردان باید بدانند که حل معضلات بزرگ اجتماعی در داخل کشور مثل آسیب‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بدون حضور و نقش مردم امکان‌پذیر نیست و اراده مردم حتما تعیین‌کننده است و اگر بخواهند بسیج نقش تعیین‌کننده خود را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

وی ادامه داد: سپاه و بسیج برای حضور در عرصه‌های مختلف اجتماعی و حل معضلات اعلام آمادگی می‌کند. مسئولان بدانند شکر نعمت استفاده درست از این نعمت است و باید به خاطر داشتن نعمت بسیج شاکر باشیم و به یاد داشته باشیم که با تکیه بر همین مردم و بسیج مشکلات حل می‌شود.

فرمانده سپاه: آمادگی سپاه و بسیج برای حل مشکلات جامعه

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: برخلاف عده‌ای که خود را طلبکار این نظام و انقلاب می‌دانند بسیجیان هیچ توقعی ندارند و حتی خود را بدهکار می‌دانند و از کوتاهی‌هایی که اسراف‌هایی احتمالا صورت گرفته استغفار می‌کنند.

جعفری با بیان اینکه بزرگ‌ترین دستاورد الهی، خنثی‌سازی مکر دشمنان است، افزود: می‌بینیم که در مقابل بسیج عمومی شرق و غرب علیه انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی نصیب جمهوری اسلامی، امت اسلامی و مقاومت اسلامی در کشور و منطقه شده است. برخورداری از نعمت چنین مردمی بزرگ‌ترین نعمت برای جمهوری اسلامی است.

جعفری بیان کرد: نتیجه فعالیت‌ها و دستاوردهای بسیج این است که هر جا در هر بحران و معضل بزرگ اجتماعی که نیروهای مردمی با اعتقاد و انگیزه سازماندهی درست داشته‌اند و در صحنه حضور پیدا کرده‌اند آن معضل و بحران برطرف شده است. حتی اگر جنگ جهانی علیه جمهوری اسلامی بوده یا جنگ در سوریه که بسیاری از ابرقدرت‌ها مستقیم و غیرمستقیم در آن نقش داشتند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش‌ها و دستاوردهای بسیج یادآور شد: پیش از فرمان تاریخی امام برای تشکیل بسیج،‌ پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از انقلاب و مقابله با ناامنی‌ها توسط همین مردم صورت گرفت. بعد از فرمان امام هم جنگ علیه ایران شروع شد که در اینجا حضور گسترده و سرنوشت‌ساز بسیج در عرصه‌های مختلف دفاعی به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: بعد از پایان جنگ دشمنان ما را رها نکردند و ناامنی‌های مختلفی را به بهانه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به وجود آوردند و این حضور گسترده، به موقع و هوشمندانه بسیج بود که باعث خنثی‌سازی این ناامنی‌ها شد.

جعفری مردمداری، محرومیت‌زدایی و امدادرسانی به مردم جامعه را از دیگر نقش‌های بسیج دانست و گفت: نمونه اخیر این موضوع کمک به مردم در زلزله کرمانشاه است. اگر سازماندهی و تقسیم روستاها و ایجاد تشکیلات مناسب توسط سپاه و بسیج نبود معلوم نبود با این وضعیت آب و هوایی چه اتفاقی می‌افتاد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: کمک به پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در منطقه در قالب مدافعین حرم از دیگر فعالیت‌های بسیج بود که اولین یگان در تهران و در قالب تیپ فاتحین حضور گسترده‌ای در مناطق مقاومت داشتند که این غیر از حضور کادرهای مجرب دوران دفاع مقدس بود.

وی با تاکید بر اینکه نقش عمده پیروزی‌ها و موفقیت‌ها در جمهوری اسلامی به نام بسیج بوده است، بیان کرد: این تجربه گرانبها به دیگر کشورها هم منتقل شده است. بسیج امروز الگوی مقاومت و ایستادگی در مقابل نظام سلطه است و این موضوع به سرعت در حال گسترش است. حزب‌الله لبنان، مدافعان مردمی در سوریه که نزدیک 100 هزار نفر هستند و نیروهای حشدالشعبی در عراق با تجربه‌گیری از جمهوری اسلامی لشکر عظیمی از شیعه و سنی را تشکیل داده‌اند.

جعفری ادامه داد: اگر این نیروهای مردمی مقاومت در منطقه نبودند مشخص نبود منطقه به دست کدام خائن دست نشانده می‌افتاد. پیروزی‌های اخیر و از بین رفتن پدیده شوم و نحس داعش نتیجه عمل به فرمان تاریخی امام است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اظهارات امام خمینی (ره) درباره بسیج، بیان کرد: تشکیل بسیج جهانی اسلام یکی از فرامین امام بود که این اتفاق با تشکیل هسته‌های مقاومت در میان مردم منطقه و در بسیاری کشورهای دیگر امروز افتاده و این حلقه‌ها تشکیل شده که شاهد شکل‌گیری بسیج جهانی خواهیم بود.

وی در پایان گفت: امام فرمودند جنگ ما، جنگ عقیده است و امروز دیدیم که در جنگ با داعش هر کس اعتقاد راسخ داشت به سمت جبهه‌های مقاومت شتافت و با داعشی‌ها مقابله کرد. روزی که امام این سخنان را بیان کردند هنوز بسیج جهانی مسلمین تشکیل نشده بود ولی امروز می‌بینیم که این اتفاق در کشورهای اسلامی افتاده است.