سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان خواستار واکنش قاطع وزارت امور خارجه ایران در مقابل حمله خشونت بار پلیس فرانسه به گروه خبری صداوسیما شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی اکبر روح نواز در واکنش به حمله خشونت بار پلیس فرانسه به خبرنگار و تصویربردار دفتر خبری صداوسیما در پاریس و در انجام ماموریت و پوشش خبری تظاهرات ضددولتی در این شهر، ضمن محکوم کردن این اقدام غیرانسانی گفت: این رفتار پلیس فرانسه در مغایرت آشکار با حقوق بشر و نقض آزادی بیان مصرح در کنوانسیون های بین المللی است.

وی افزود: فرانسه که خود را مهد دموکراسی و آزادی بیان معرفی می‌کند، باید بداند که تامین امنیت خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان در اقصی نقاط دنیا وظیفه دولتهاست و خبرنگاران به خاطر حرفه خود از مصونیت برخوردارند و کسی حق تعرض به آنان را ندارد.

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان خاطرنشان کرد: مسئولیت ناشی از حمله وحشیانه پلیس فرانسه به گروه خبری صداوسیما متوجه دولت فرانسه است و نباید در انجام اقدامات درمانی خبرنگار و تصویربردار تلویزیون ایران تعلل و کوتاهی صورت پذیرد.

روح نواز تاکید کرد: رفتار خشونت بار و ضدبشری پلیس فرانسه باید در مجامع بین المللی مورد بررسی و تحقیق جدی قرار گیرد.

وی همچنین از وزارت امور خارجه ایران و سفارت کشورمان در پاریس خواست از طرق دیپلماتیک، اقدامات عاجل، قاطع و فوری برای امور درمانی و ‌مراقبتهای پزشکی تیم خبری صداوسیما را به عمل بیاورند.

گفتنی است، توحیدیان، تصویربردار دفتر خبری صداوسیما در پاریس به هنگام پوشش خبری تظاهرات ضددولتی در پاریس به ضرب گلوله پلاستیکی پلیس ضد شورش فرانسه از ناحیه سر به شدت مجروح شده بود در بیمارستان اوربیتال پاریس به علت شدت خونریزی مغزی به کما رفت.

همچنین شهسوار حسینی، خبرنگار صدا و سیما نیز در اثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده توسط پلیس ضدشورش فرانسه پس از احیای سرپایی به بیمارستان منتقل شده است.