ارومیه- ایرنا- وکیل مدافع متهمان پرونده ترور امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد (در سال 1387) منتظر تعیین وقت از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید محمود علیزاده طباطبایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره آخرین وضعیت پرونده ترور «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین این شهرستان اظهار داشت: در این پرونده هفت نفر دستگیر شدند که برای آنان به اتهام محاربه کیفر خواست صادر شد و پرونده آنان در شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.
این وکیل دادگستری افزود: شعبه 28 دادگاه انقلاب، هر هفت متهم را به اتهام محاربه از طریق وابستگی به جریان های سلفی به اعدام محکوم کرد اما حکم صادره در دیوان عالی کشور نقض شد.
علیزاده طباطبایی ادامه داد: پرونده مزبور پس از نقض آرای صادره در دیوان عالی کشور، به شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به عنوان شعبه هم عرض ارجاع شد تا اتهام متهمان به صورت مجدد رسیدگی شود.
وکیل مدافع متهمان پرونده ترور «ملا تینا» افزود: با توجه به اینکه در این حادثه یک سرباز نیز جان خود را از دست داده بود، شعبه 15 دادگاه انقلاب برای سه نفر از متهمان، قرار عدم صلاحیت رسیدگی صادر کرد و رسیدگی به پرونده را در صلاحیت دادگاه کیفری آذربایجان غربی دانست.
علیزاده طباطبایی گفت: پرونده این افراد در دادگاه کیفری یک استان بررسی شد و دادگاه پس از محاکمه، یکی از متهمان را به اتهام قتل عمد سرباز نیروی انتظامی به قصاص و 2 نفر دیگر را به 10 سال حبس محکوم کرد که البته به این حکم اعتراض می کنیم.
وی اضافه کرد: پرونده چهار متهم دیگر بیش از 2 سال است در شعبه 15 دادگاه انقلاب به عنوان شعبه هم عرض جهت رسیدگی مطرح است و تاکنون زمان دادگاه تعیین نشده و منتظر تعیین هفت از سوی شعبه 15 هستیم.
وکیل مدافع متهمان این پرونده یادآور شد: از نظر قاضی صلواتی من در این پرونده صالح بر وکالت نیستم در حالی که موضوع مشمول تبصره ماده 48 نیست زیرا تبصره ماده 48 مربوط به مرحله دادسراست.
ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد هفتم مهر سال 1387 توسط گروه های سلفی و وهابیون منطقه به شهادت رسید.
اجتمام *ع.ی * 3063/3072