معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده به تماشای نمایش فمنیستی «من یه زنم صدامو می‌شنوین؟» نشست. معصومه ابتکار پس از تماشای نمایش گفت: این تئاتر نشان می‌دهد که جامعه ما در حوزه زنان چقدر متحول شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش به گزارش مثلث آنلاین  از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نمایش «من یه زنم صدامو می‌شنوین؟»، معصومه ابتکار معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، چهارشنبه 29 آذر به تماشای این نمایش به نویسندگی و کارگردانی کاملیا غزلی نشست.

ابتکار در بدو ورودش به تالار مولوی از اینکه این سالن دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است اظهار خرسندی کرد و گفت: بنده از اینکه این مجموعه دوباره زنده شده و فعالیت تئاتری خود را آغاز کرده، بسیار خرسندم. چون از این تالار خاطرات بسیار خوشی دارم و به همراه پدرم اجراهای بسیار زیادی را در این تالار دیده بودم؛ «ملاقات با بانوی سالخورده» به کارگردانی مرحوم سمندریان یکی از این اجراها بود.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده پس از دیدن این نمایش در حالی که بسیار تحت تأثیر کار قرار گرفته بود، افزود: خدا را شکر که تئاتر دوباره زنده شده است و این نشان می‌دهد که اگرچه دوره سختی را پشت سر گذاشتیم ولی امروز خیلی پرقدرت در صحنه ظاهر می شویم.

وی ضمن تعریف از نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین؟» گفت: کارگردان کار ایرانی بود و مفاهیم بسیار زیبایی را در باب زن بودن، موانعشان و صدایشان که گاهی شنیده نمی‌شود، به خوبی و هنرمندانه و پراحساس به مخاطب انتقال داده بود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: چیزی که این نمایش را خیلی زیبا و دیدنی کرده بود به تصویرکشیدن احساس زنانه بود، احساساتی که می‌تواند منشا امید، حرکت و پیشرفت باشد. به عقیده من خود این تئاتر نشان می دهد که جامعه ما در حوزه زنان چقدر متحول شده است. همین که خود این زنان مشغول اجرای تئاتر هستند و پیامشان را می دهند یعنی اینکه دیده می شوند و صدایشان شنیده می شود.

ابتکار تصریح کرد: روی صحنه رفتن چنین اجراهایی از این جهت خوب است که نوعی یادآوری می کند که این صداها باید شنیده شود. چون زنان ما در یک دوره‌ای اصلا صداهایشان شنیده نمی‌شد و کما اینکه امروز هم زنانی هستند که صدایشان شنیده نمی‌شود و مشکلات بسیاری دارند ولی اجرای این نمایش نشان داد که اوضاع به نسبت خیلی بهتر شده و رو به بهبود است.
انتهای پیام/