فیلم تنگه ابوقریب روز گذشته بطور اختصاصی برای رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از روسای فدراسیون‌ها، اعضای کمیسیون ورزشکاران، قهرمانان و مدیران کمیته به نمایش درآمد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیکف سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک بعد از اکران اختصاصی فیلم تنگه ابوقریب که برای مسئولین و قهرمانان ورزش هماهنگ شده بود عنوان داشت: من صمیمانه از برادران عزیزم در مجموعه اوج که فیلم ارزشمند تنگه ابوقریب را بنمایش گذاشتند و از آن حمایت کردند تقدیر و تشکر می کنم.

وی در ادامه افزود: به اعتقاد من فیلم بسیار ارزشمندی بود؛ در این فیلم نشان داده شد که تنگه ابوقریب یک تنگه نیست، بلکه دروازه شرافت وعزت و استقلال و معرفت یک ملت است. تنگه ابوقریب فقط یک تنگه نیست، بلکه دروازه ای است بسمت بهشت. تنگه ابوقریب دروازه یک ملت است بسوی استقلال،آزادی،عزت و شرافت؛ تنگه ابوقریب معبر حفاظت و حراست از ناموس یک ملت است.

دکتر صالحی امیری ساخت و تولید فیلم هایی با این مصمون را اقدامی کوچک برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا دانست و ادامه داد: درود می فرستیم به روح شهدای بزرگ جنگ تحمیلی، دفاع مقدس خصوصا شهدای این عملیات. درود می فرستیم به روح پر فتوح امام شهدا. درود می فرستیم به روح پر فتوح همه فرماندهان جنگ و آرزوی عزت و سربلندی برای مقام معظم رهبری داریم.

وی ادامه داد: آن چیزی که من فکر می کنم مهمتر از دفاع مقدس است دستاوردهای آن است بخصوص برای نسل جدید. این نسل و نسلهای بعدی ایران اسلامی باید بدانند که برای تداوم و بقای این نظام چه خون هایی ریخته شده و چه جانهایی فدا شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان ضمن گرامیداشت یاد شهدا ابراز داشت:همه ما در هر نقطه و مکان و هر جایگاهی که هستیم باید بدانیم عزت و شرافت و استقلال و آزادی ما مدیون خون شهدا و رزمندگان و ایثارگرانی است که از همه چیز خود گذشتند تا ما بتوانیم در این سرزمین آزادانه تنفس داشته باشیم،حیات سیاسی داشته باشیم و بتوانیم امروز در دنیا احساس سربلندی کنیم.