پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هدیه تهرانی بازیگر معروف زن سینما با انتشار تصویری در اینستاگرامش نوشت: قابل توجه اشخاصی که می‌گویند به جای محیط زیست و طبیعت به فکر مردم باشید و تصور می‌کنند مردم قرار هست در سیاره‌ای دیگر به زندگی ادامه دهند. اگر خشم طبیعت را هنوز باور نکرده اید این خبر را حتما بخوانید.

خبر فاجعه باری که «هدیه تهرانی» منتشر کرد/عکس

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  افکارنیوز، هدیه تهرانی بازیگر معروف زن سینما با انتشار تصویری در اینستاگرامش نوشت:

قابل توجه اشخاصی که می‌گویند به جای محیط زیست و طبیعتبه فکر مردم باشید و تصور می‌کنند مردم قرار هست در سیاره‌ای دیگر به زندگی ادامه دهند.

تاریخ وقوع:۹۷/۵/۲۷

رسانه‌های ایران عکس‌هایی از یک فروچاله بزرگ به قطر ۶۰ متر و عمق ۴۰ متر در در دشت کبودرآهنگ همدان منتشر کرده و تأکید کرده‌اند که این فاجعه زیست‌محیطی بر اثر برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی ایجاد شده است.

 فروچاله دشت کبودرآهنگ نشان‌دهنده این است که تا عمق ۶۰ متری زمین هیچ‌گونه رطوبتی در خاک دشت وجود ندارد.

عادل عربی مدیرکل محیط‌زیست استان همدان نیز گفته که ریزش زمین تا عمق ۶۰ متر در کوتاه‌مدت و میان‌مدت اصلاً برگشت‌پذیر نیست و احیای زمین در بلندمدت نیاز به بیش از نیم‌قرن کار و تلاش دارد.فروچاله اخیر در دشت کبودتر آهنگ بیست و پنجمین فروچاله‌ای است که در این منطقه به وجود آمده است.

پیش از این ۱۳ فروچاله در دشت کبودرآهنگ و ۱۱ فروچاله دیگر در دشت رزن- قهاوند و روستا‌های این منطقه ایجاد شده بود.

اگر روند ایجاد فروچاله‌ها ادامه یابد، بسیاری از مناطق مسکونی و تاسیسات می‌توانند در فروچاله‌های بعدی فرو روند و تلفات و خسارات زیادی را به بار آورند.