گارد ساحلی سیدنی استرالیا برای نخستین بار با به کارگیری یک پهپاد به عنوان جدیدترین فناوری غریق نجات، دو شناگر نوجوان را نجات داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش مثلث آنلاین به نقل از مارین نیوز، دولت استرالیا با اعلام اینکه 430 هزار دلار برای استفاده از فناوری های نوین برای مقابله با سوانح دریایی سرمایه گذاری کرده است، گزارش داد: گارد ساحلی سیدنی استرالیا برای نخستین بار با به کارگیری یک پهپاد به عنوان جدیدترین فناوری غریق نجات، دو شناگر نوجوان را نجات داد.
 
استفاده استرالیا از پهباد برای سوانح دریایی
 
این شناگران که 15 و 17 ساله بودند، روزپنجشنبه هنگام شنا در سواحل 'لنوکس هد در نیو ساوت ولز' استرالیا دچار حادثه شدند که گارد ساحلی این منطقه با ارسال پهپاد جدید غریق نجات آنها را پیدا کرد و با هدایت آنها به سمت ساحل و پرتاب همزمان یک 'غلاف نجات' سه متری موفق به نجات آنها از غرق شدن حتمی شد. این کشور در سال های اخیر نیز از این فناوری ها برای هشدار حمله کوسه به شناگران استفاده کرده است.
گفتنی است، سواحل استرالیا به دلیل پیوستگی با اقیانوس آرام از خطرناکترین مناطق دنیا برای شنا محسوب می‌شوند، بسیاری از شناگران و موج سواران از کشورهای مختلف هر سال در این سواحل غرق می‌شوند.
 
استفاده استرالیا از پهباد برای سوانح دریایی