پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
 

 

سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرد با همدلی و هماهنگی میان مدیران باشگاه مشکلات باشگاه مرتفع شده است.

 

به گزارش مثلث آنلاین و به نقل از "ورزش‌سه"، حمید رضا گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس امروز در نشستی خبری پاسخگوی خبرنگاران بود و درباره مسائل مختلف توضیحاتی را ارائه کرد که در ادامه می خوانید:

 


برخی تماس ها را عمدا پاسخ ندادم


طی روزهای گذشته خیلی از تماس ها از سوی خبرنگاران را عمدا پاسخ ندادم. دلیلش این بود که هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده بودیم و نمی توانیم چیزی را که هنوز نتیجه نداده اعلام کنیم. باید از همراهی و هماهنگی اعضای هیات مدیره تشکر کنم. اگر همدلی وجود نداشت، موفقیتی به دست نمی آمد و شیرازه تیم پاشیده می شد. خوشبختانه آقای عرب یکی از افراد پرتلاش و کارآزموده هم به جمع ما اضافه شد و با حضور او به عنوان معاون مالی و پشتیبانی کارمان جلو رفت.

 


ممکن بود از لیگ قهرمانان حذف شویم


اگر نمی توانستیم شرایط را مهیا کنیم از جام باشگاه های آسیا حذف می شدیم و مجوز حرفه ای نمی گرفتیم. همکاری های زیادی انجام شد. هم از سوی وزارت ورزش و شخص وزیر و هم از سوی فدراسیون و شخص آقای تاج کمک کردند. خوشبختانه جزو اولین هایی بودیم که مجوز حرفه ای را به دست آوردیم. البته این موضوع باعث شد تا ما بدهی های سنگینی که داشتیم را قول پرداخت بدهیم.

 

 

ریز بدهی های پرسپولیس


برخی مطالبات از باشگاه وجود داشت که فوری باید انجام می شد. مبلغ آن حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان بود که تقریبا 90 درصد آن پرداخت شده است. بدهی هایی در استیناف در جریان است که 3.5 میلیارد تومان است و برخی بدهی ها در بخش تجدید نظر خواهی قرار دارد و 4 میلیارد و 600 میلیون تومان است. این ها متعلق به عزیزانی که در پرسپولیس زحمت کشیدند. بازیکنانی از 10، 15 و حتی 20 سال قبل حضور داشتندو مربیانی که بعد از انقلاب طلب داشتند و ما باید پرداخت کنیم. حدود 7 میلیارد تومان نیز بدهی های خارجی داریم که باید در زمان بندی مشخص پرداخت کنیم.خوشبختانه از این مرحله با موفقیت عبور کردیم و مشکل خاصی به وجود نیامد.

 


موضوع اصلی ما ریزه اسپور بود


موضوع اصلی ما بحث ریزه اسپور ترکیه و شکایت هردو باشگاه بود. انصافا همه مستنداتی که وجود دارد، حق صد درصد باما بوده است. بازیکنی که بالاخره در 26 فروردین با ما تفاهم نامه امضا کرده و بعد به ترکیه رفته و دو جلسه با ریزه اسپور تمرین کرده است. مجددا برگشته و قرارداد اصلی را با پرسپولیس امضا کرده و کارت آی تی سی اش به نام پرسپولیس صادر شده و در لیگ برتر کشور برای ما بازی کرده است. مجددا این کارت تایید شده که در لیگ قهرمانان آسیا برای ما بازی کند. بعد از همه این مستندات و مدارک ما محکوم شدیم. محکومیت ما بیشتر طبق گفته این عزیزان در ریزه اسپور مصاحبه های بعضی افراد در رسانه های داخلی عاملش بود. آنها می گفتند با ارائه این مصاحبه ها برنده شده اند.

 


سلطانی فر سر میز ناهار با اردوغان صحبت کرد


به هر حال ما شکایت کردیم و اعتراض داشتیم. پیگیری های لازم را انجام دادیم که برنده ریزه اسپور اعلام شد. قرار شد جواب قطعی بدهند که ما دیدیم بهترین روش تعامل و ایجاد رابطه رفاقتی است تا مشکلات را مرتفع کنیم. بر این اساس در سفری که اردوغان رییس جمهور محترم ترکیه به ایران داشتند، در آن جلسه پیگیر شدیم. جا دارد از دکتر سلطانی فر تشکر کنیم که سر میز ناهار موضوع را مطرح کردند و آنجا تلفن را برداشتند و تماس گرفتند که با پرسپولیس همکاری کنیم.

 

 

 

دو جلسه طولانی مدت با مسئولان ترکیه ای


هماهنگ کردیم به ترکیه برویم و جلسه ای با مسئولان باشگاه ریزه اسپور داشته باشیم. ما به استانبول رفتیم و جلسه ای 5 ساعته داشتیم. در شروع مباحث گفتند شما اول 795 هزار و پانصد یورو را به حساب ما بریزید و فیش را بدهید تا ما بگوییم چقدر تخفیف می دهیم و چطور تعامل می کنیم. خوشبختانه در این فاصله رییس جمهوری به همراه هیات همراه به استانبول سفر کردند. آنجا ملاقاتی با آقایان واعظی، ظریف و حسین پور داشتیم که مشکلات را مطرح کردیم. آنها هم قول دادند در لابه لای جلسات موضوع را مطرح کنند تا مساعدت بیشتری انجام شود. خوشبختانه در جلسه نهایی که 6 ساعت به طول انجامید توانستیم به توافق برسیم.

 


ریزه اسپور خواهان علیپور یا طارمی شد


در صحبت بعدی مسئولان ریزه اسپور خواهان این شدند که یا طارمی و یا علیپور به این تیم بروند. ما گفتیم شما کاری با ما کردید که از نقل و انتقالات محروم هستیم و نمی توانیم بازیکن بگیریم. اگر قرار باشد بازیکن بدهیم که دیگر به اینجا نمی آمدیم که توافق کنیم. به هر حال توانستیم با خیر و خوشی این توافق را انجام دهیم. (گرشاسبی در ادامه توافق نامه را به خبرنگاران نشان داد.)

 

 

ریزه اسپور به لغو محرومیت نقل و انتقالاتی ما کمک می کند


ریزه اسپور در توافق نامه اعلام کرده علاوه بر اینکه از شکایتش صرف نظر کرده کمک کند تا پنجره های بسته شده ما باز شود. باشگاه ریزه اسپور اعلام می کند در خصوص پرونده های مفتوحه در فیفا و CAS برای مهدی طارمی رضایت بی قید و شرط خود را اعلام می کند.  در توافق نامه آمده که پرسپولیس می تواند این تفاهم نامه را به دادگاه حکمیت ورزش جهت رفع محرومیت ارائه کند و ریزه اسپور ادعایی ندارد. پرسپولیس هم تضمین می کند در آینده بابت هزینه های CAS و پرونده های مرتبط با ریزه اسپور ادعایی نداشته باشد. این توافق نامه با رضایت طرفین تنظیم شده است. زکریا دانگا وکیل ریزه اسپور که پرونده دست او بود و آقای علی زکی که قائم مقام باشگاه بودند امضا کردند. من و آقای ذاکر مسئول حقوقی امضا کردیم وتوافق نامه انجام شد.

 

 

خاکریز بعدی ما فیفا است


رضایتی هم برای طارمی گرفتیم، در یکی از همین بندهای تفاهم نامه رضایت ایشان را جلب کردیم و ایشان عنوان کردند که شکایتی از طارمی نداریم. این یک خاکریز بود که رفتیم جلو اما خاکریز بعدی ما فیفا است. ما یک وکیل سوئیسی داریم و اصل کار ما آنجا است و در حال پیگیری هستیم تا پنجره های بسته باز شود و محرومیت لغو شود.

 


آنها گفتند فرم را به فیفا نمی دهند


ما اصل پیگیری هایمان آن سوی قضیه است اتفاقا روزی که ما آنجا بودیم یعنی همان روزی که ما آن تفاهم را انجام دادیم آخرین مهلت بود. فرمی آمده بود که آن ها آخرین دفاعیه شان را پر کنند و به فیفا بفرستند اما آن ها به ما گفتند که این فرم را هم به فیفا ارسال نخواهند کرد که محکومیت ما به وجود نیاید. وقتی ما جواب ندهیم آن ها هم گفتند نامه می زنیم که باشگاه پرسپولیس به تفاهم رسیدیم و رفاقتی حل  کردیم و مشکلی نیست.

 

 

 

ماجرای تمدید قرارداد با برانکو


ما صحبت های خود را انجام دادیم. توافقات انجام شده است و ما همه چیز را لیست کردیم و به برانکو دادیم. انشاءالله بحث آقای برانکو هم ظرف روزهای آینده نهایی می شود و هیچ نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت. برنامه های برانکو آماده است ولی چند روز به ترکیه رفتیم و رویمان نمی شد دست خالی برگردیم. 

 


از هیات دولت، سلطانی فر و ظریف تشکر می کنم


خداراشکر خدا کمک کرد و این توافق حاصل شد. واقعا کار سختی بود. اینجا است که منشور المپیک مبنی بر دیپلماسی ورزشی خودش را نشان می دهد. شما دیده اید که جنگ ها با مسابقات ورزشی پایان یافته است. من جا دارد از هیات دولت، وزیر ورزش و جوانان، آقا ظریف ، آقای واعظی و آقای حسین پور تشکر کنم. آنها نشان دادند ورزش برایشان اهمیت ویژه ای دارد.

 

 

وکیل سوییسی گرفتیم و منتظر نظر فیفا هستیم


بالاخره ما شاکی داشتیم و فیفا سرخود یقه ما را نگرفته است. ریزه اسپور که شکایت کرده گفته ما شکایت خود را پس می گیریم. در اینکه ما مقداری بدحساب هستیم، شکی نیست. همزمان با ریزه اسپور 12 پرونده خارجی دیگر ما در فیفا مطرح شده است. هر دادگاهی باشد خسته می شود و می گوید چه خبر است این همه پرونده از یک باشگاه. وظیفه ما این بوده رضایت شاکی را به دست آوریم و برایشان بفرستیم. باید ببینیم فیفا چه می کند. وکیل سوییسی گرفتیم که با فیفا نزدیک کار کرده و زبان را بهتر می فهمند. هر کاری که دستمان برآمده با تایید هیات مدیره انجام دادیم. شما می دانید این کار راحت نبود. آنها گارد داشتند و 4 میلیارد پول ریزه اسپور بود که باید پرداخت می کردیم. ما این سد را برداشتیم و باید ببینیم در فیفا چه می شود.

 


مدیرفنی ریزه اسپور به ایران می آید


ما قول دادیم که یک ارتباط و خواهرخواندگی داشته باشیم که در اردوهای مشترک و بازی های رفت و برگشت همکاری کنیم. آنها می گفتند توانمندی ما در جذب بازیکن بی نظیر است و ابراز تمایل داشتند که بازیکنان ما را جذب کنند. احتمالا فردی که قرارداد امضا کرده همراه با مدیرفنی باشگاه ریزه اسپور فردا به ایران می آید. آنها امکانات خوبی دارند و توانایی زیادی دارند.
 

 

ماجرای انتقال بازیکنان به ریزه اسپور


درباره بازیکنان به مسئولان ریزه اسپور گفته ایم که شما به ایران بیایید و تیم را ببینید. اگر بازیکنی را سرمربی ما نخواست، شما تمرین او را ببینید و جذب کنید. آنها می گفتند همکاری کنید تا تیم ما در نیم فصل جان بگیرد. ما هم قول دادیم که به ایران بیایند و شرایط را ببینند. البته بازیکنان مطرح خود را نمی توانیم دست بزنیم اما دو سه بازیکن داریم که در تیم های دیگری بازی می کنند و آنها را می توانیم بدهیم. انصافا هم باید همکاری کنیم وقتی اینقدر با ما راه آمدند.

 


طارمی ترانسفر می شود؟


مهدی طارمی باید بیاید. او اگر تیمی پیدا کند، بیاورد تا بررسی کنیم. در هیات مدیره به این توافق رسیدیم که جلوی رشد هیچ بازیکنی را نگیریم. به دنبال این هستیم از طریق پرسپولیس یکسری بازیکنان به تیم های مطرح اروپا بروند و رشد کنند. البته این موضوع با هماهنگی کادرفنی خواهد بود.

 

 

 

نباید پشت سر طاهری گله کنیم


باشگاه بزرگ حاشیه هایش هم بزرگ است. بعضی جاها باید حق بدهید. من در ورزشگاه آزادی بازی تمام شد و بیرون آمدم. ناگهان 20، 30 موبایل دم دهانم افتاد. لب من زخم شد. 9.30 شب از باشگاه رفتم، یک نفر بیرون آمد و درباره برانکو پرسید. جاهایی آدم از حوصله خارج می شود. آستانه تحمل افراد هم متفاوت است. بی انصافی است اگر پشت سر طاهری گله کنیم. قراردادهای ما شفاف است. من نمی توانم پاسخی درباره مبلغ قرارداد بازیکنان بدهم اما در کل می گویم وضعیت ما نسبت به سایرین بهتر است. حق بچه ها اما این است که بروز و سر ساعت دریافتی هایشان را بگیرند. از روزی که خودم هم آمدم، 3 مرحله پرداختی داشتم. 

 


وقتی هماهنگ نمی کنند، جریمه ندارد؟


جرایم هم متفاوت است. باشگاه با اسپانسر قرارداد دارد. همه چیز شفاف است. من اگر بازیکن باشگاه هستم و پیراهن اسپانسر را باید بپوشم و می روم پیراهن اسپانسر قبلی را می پوشم، جریمه ندارد؟ مصاحبه ها باید با باشگاه هماهنگ شود. اینجا حرفه ای است و قرارداد کلان دارد. همه این موارد در قرارداد بازیکنان هم آمده و باید پایبند باشد.

 

 

سندسازی در کار نیست


ما سندسازی درباره بدهی ها نداریم. برخی پرونده ها در استیناف است، اینها را شایعه کردند که سندسازی شده است. ما در حال بررسی هستیم. بدهی های ما مشخص است. در بالا هم گفتم. اینها که می گویند پول ما را نقد ندادند، سندسازی کردند. اینطور نیست. روحیات ما این نیست که یک ریال از بازیکنی چه قبل و الان بخواهیم حقش را ضایع کنیم.

 


مشکل نوراللهی حل می شود


از سردار کمالی تشکر می کنم که مجوز خروج نوراللهی صادر شد و چند مسابقه ما را همراهی کرد. با این حال نوراللهی حدود 4 ماه از خدمتش گذشته و با آجورلو صحبت کردیم که قول دادند مشکل او طی روزهای آینده برطرف شود.

 


تراکتورسازی کارشکنی انجام نداده است


من قاطع و صریح می گویم که کارشکنی از سوی تراکتورسازی انجام نشده است. آجورلو در دفتر من با سردار کمالی صحبت و خواهش کرد که مشکل حل شود. همه چیز هماهنگ شده تا مشکل برطرف شود و ترخیص نوراللهی را صادر کنند. وضعیت عالیشاه نیز اینگونه است.

 


اسپانسر امروز و فردا مشخص می شود


اسپانسر ما امروز و نهایت تا فردا مشخص خواهد شد و بعد ما این را اعلام می کنیم. بحث ما کلی است از جایی نام نمی برم تا امضا در دستم نباشد نباید آن را قطعی دانست. تا امضا نیاید و دستمان نباشد به اصحاب رسانه که حساس و موشکافانه نگاه می کنید نمی توانیم قولی بدهیم.

 


مالیاتی به استقلال و پرسپولیس تعلق نمی گیرد


درباره بحث مالیاتی هم باید بگویم مالیاتی به پرسپولیس و استقلال و هیچ باشگاهی تعلق نمی گیرد چرا که این باشگاه ها درآمد ندارند. وقتی باشگاه های ما هیچ درآمدی ندارند چه مالیاتی باید بپردازند. منتها خیلی از مدیرعاملان وقتی حسابرس های مالیاتی آمدند حسابرسی بکنند دفاترشان و اسناد ناقص بوده و نتوانستند منطقی جواب بدهند. وقتی نتوانید دفاتر را کامل کنید قانونی هست می گویند علی الراس می کنیم، چون این قانون را نمی دانیم بیخیال می شویم اما حالا همین ها انباشت شده و طی سال ها باشگاه ما صد و خرده ای میلیارد و همین مقدار هم تقریبا استقلال بدهی مالیاتی داریم.

 

 


وزارت ورزش در بحث مالیاتی ورود کرد


با پیگیری وزارت ورزش و جوانان برای مجوز حرفه ای گری خوشبختانه نامه ای را تنظیم کردند وبه وزارت اقتصاد و دارایی دادند که این مبالغ تایید شده نیست و در حال بررسی است  و فعلا بدهی لحاظ نکنید. همین باعث شد از این بدهی مبرا شدیم. الان هم دارند بررسی می کنند، قطعا بخشوده نخواهد شد چون قانون اجازه نمی دهد اما مطمئنم با بررسی دقیق تری که انجام می دهند این مبلغ کاهش پیدا خواهد کرد تا ما بتوانیم آن را پرداخت کنیم.

 

 

شفاف سازی درباره گم شدن 61 میلیارد از دارایی ها؟


قبلا باشگاه درفشی فر با 61 میلیارد تومان قیمت گذاری شده و این مبلغ  سال گذشته در جمع دارایی ها قرار گرفته و امسال به ما می گویند سند آن کجاست؟!‌ وقتی سند آن را به نام نزده اند چطوری جز اموال و دارایی ها قرار می گیرد؟ برای همین آن 61 میلیارد تومان را از دارایی ها خارج کردیم و بعد گفتند که چنین مبلغی را کم آوردیم. گفتیم نه اینطور نیست. چنین مبلغی مربوط به درفشی فر است و قیمت گذاری ای که شده 61 میلیارد تومان است. 

 


زمین تمرین را درست می کنیم


بحث شما فکر می کنم به زمین فوتبالش است که از وقتی که ما آمدیم پیگیر شدیم و با مساعدت شهرداری منطقه رقمی را در نظر می گیریم و انشاالله با پولی که اسپانسر به ما بدهد به سرعت این زمین را از حالت اسفناک خارج خواهیم کرد.

 

 

آماده رفتن از پرسپولیس هستم


همه آنهایی که من را می شناسند و با من کار کردند می دانند که پشت میز نمی‌نشینم و آماده رفتن هستم. همیشه هم قول دادم جایی که نتوانم یک قدم به جلو حرکت کنم نخواهم ماند. این جایگاه ماندنی نیست و همان روزی که انتخاب شدم  طی صحبت هایمان با آقای سلطانی فر اعلام کردیم که اگر کسی بهتر از ما و با سرعت بیشتری می تواند قطعا خوشحال خواهیم شد و تشکر هم خواهیم کرد. پست ها ماندنی نیست. 

 


از نظرات استقبال می کنیم


اینکه در رسانه ها درج می شود قطعا طبیعی است که در سرعت  و روند کار خلاء ایجاد می کند. یکسری افراد هستند که با این تفکرات و اسپانسرها فکر می کنند که یکدفعه تکانی می خورند و می گویند نکند این دیگر تمام شد و صبر کنیم تا بعدی بیاید. ما باید با بازیکنانمان صحبت کنیم و تیم را ثبات دهیم و این ها اثرگذار هست ولی ما زیاد به آن گوش نمی‌دهیم و هرکسی بیاید استقبال می کنیم و به صحبت هایشان گوش می دهیم. 

 

 


امیدوارم حق پخش به سرانجام برسد


درباره پخش زنده، یک ماه پیش یا کمتر جلسه ای در مجلس شورای اسلامی به ریاست آقای مطهری که باشگاه ها در آن حضور داشتند، آقای داورزنی، آقای خادم و از صداوسیما آقای شهریاری بودند که قرار شد کمیته ای طرحی آماده کنند تا بحث حق پخش به سرانجامی برسد. این آخرین موردی بود که به ما اعلام کردند.

 


اعضای هیات مدیره را وزیر انتخاب می کند


اعضای هیات مدیره جز وظیفه وزیر ورزش و جوانان است و اگر قرار است فردی انتخاب شود به ایشان مربوط می شود و در حیطه کاری ما قرار ندارد.