عادل فردوسی پور در برنامۀ اخیر 90 به طعنه گفت: « لباس های همۀ تیم های ملی حاضر در جام جهانی روسیه مشخص و رونمایی شده غیر ازما».

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از عصر ایران - مجری محبوب و کارکشته عادت دارد ایران را مستثنا کند و در هر قضیه ای بگوید هیچ جای دیگر دنیا این طور نیست یا مانند اینها.

اما آیا ادعای اخیر فردوسی پور درست است؟ آیا پیراهن همۀ تیم های حاضر در جام جهانی فوتبال مشخص شده و تنها پیراهن ما رونمایی نشده است؟

در پاسخ باید گفت رونمایی از طرح لباس یک موضوع است و عرضه در فروشگاه های هواداری یک موضوع دیگر و اگر منظور فروش در فروشگاه های مطرح در دوبی و سنگاپور است که شاخص به حساب می آیند باید گفت تنها پنج تیم و نه همۀ 32 تیم عرضه کرده اند.

یکی از کاربران صاحب اطلاع «عصر ایران» که همین پنج شنبه شب و سه شب پس از برنامۀ هفتۀ گذشتۀ 90 از دوبی به تهران بازگشته و پی‌گیر جدی فوتبال است می گوید: دوبی مانند سنگاپور در زمره اولین نقاطی است که پیراهن‌های هواداری در آن عرضه می‌شود و ما هر چه گشتیم فقط پیراهن پنج تیم را یافتیم یعنی همچنان 27 تیم ملی دیگر پیراهن هواداری عرضه نکرده‌اند و به این اعتبار ما یکی از این 27 تیم هستیم نه یگانه تیم.

روشن تر این که اگر معیار را «عرضه» در فروشگاه‌های هواداری بدانیم و نه رونمایی از طرح قضیه از این قرار است که در فروشگاه «نایک» تنها پیراهن تیم ملی فوتبال برزیل و پرتغال عرضه می شود و در فروشگاه های «آدیداس» نیز تنها پیراهن تیم های آلمان، آرژانتین و اسپانیا.

از این منظر پیراهن پنج کشور/ تیم مشخص شده و بقیه هم مانند ما هستند!

ضمن این که دو تیم آلمان و آرژانتین چون پیراهن آشنای خود را تغییر داده و با چهرۀ جدید وارد صحنه می شوند زودتر عرضه کرده اند تا چشم ها عادت کند.

اگر منظور عادل طراحی و مشخص شدن شکل کار است تصاویر و خبرها نشان می دهد دیگران کارهای خود را در این زمینه انجام داده اند و ما مانده ایم و الجزایر ولی اگر معیار عرضه در فروشگاه های هواداری باشد که غالبا چنین است می توان ادعا را نادرست دانست و گفت ما هم یکی از این 27 تاییم هنوز چون هنوز عرضه نشده. البته هنوز... مگراین که در این دو سه روز و از پنج شنبه شب عرضه شده باشد.

دقت شود «طرح» یک بحث است و «عرضه» موضوعی دیگر. کما این که طرح فصل آیندۀ تیم لیور‌پول رونمایی شده ولی هنوز عرضه نشده است.