پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

شفر

مربی تیم فوتبال پیکان به اتفاقات روز گذشته بازی با استقلال و حواشی پیش‌آمده در کنار زمین واکنش نشان داد.

به گزارش مثلث آنلاین و به نقل از  مشرق، حمید مطهریدر خصوص اتفاقاتی که شب گذشته در جریان بازی استقلال وپیکان رخ داد و شفر برخوردی در کنار زمین با مجید جلالی داشت، گفت: رفتاری که شفر در کنار زمین انجام می‌داد در شأن یک مربی نیست. او یک شومن است که در کنار زمین کارهای عجیب انجام می‌دهد و این درحالی است که یک مربی باید خیلی باکلاس در کنار زمین تیمش را هدایت کند. او تمام توانش را روی فشار بر روی داور چهارم گذاشته بود و مرتباً به حالت تمسخر برای داوران دست می‌زد. به نظر من فضای فوتبال باید در شرایط منصفانه انجام شود اما او با فشار به داوران سعی می‌کرد فضای بازی منصفانه نباشد. به نظر من خورشیدی قضاوت خوبی انجام داد، اما چون به نفع استقلال سوت نمی‌زد هواداران این تیم ۴۵ دقیقه به او فحاشی کردند. به نظر من جا داشت که کمک‌داوران از داور چهارم قوی عمل کرده و به خورشیدی کمک کنند. بازیکنی مثل تیام مرتباً و بدون توپ بازیکنان ما را می‌زد، اما اخراج نشد. شفر به‌جای اینکه تیمش را هدایت کند، کنار زمین حرکاتی انجام می‌داد که واقعاً معنای آن را نمی‌فهمم.

وی ادامه داد: نمی‌دانم چرا شفر به جلالی توهین کرد. او کنار زمین فقط ادا درمی‌آورد و بالای ۱۰ بار برای داوران به مسخره دست می‌زد. اگر یک مربی ایرانی این کارها را انجام می‌داد، آیا با او همین‌طور برخورد می‌کردند؟ داور چهارم و کمک داوران می‌توانستند بهتر به خورشیدی کمک کنند اما خورشیدی در یک فضای مسموم قضاوت می‌کرد، حتی در صحنه‌ای که تیام با لگد به صورت بازیکن ما زد، درحالی که باید اخراج می‌شد، از داور کارت زرد گرفت چون فشار تماشاگران روی داوران بود، هرچند که جا دارد به آقای خورشیدی بابت قضاوت خوبش خسته‌نباشید بگویم.

مربی تیم پیکان درباره اینکه چرا شفر این کارها را انجام داد، افزود: بعد از گل سوم او به سمت آقای جلالی آمد و شروع به کری‌خوانی و ادا و اطوار می‌کرد. او کارهایی انجام داد که در شأن یک مربی حرفه‌ای نیست. جالب اینجاست که در نشست خبری، خبرنگاران از او پرسیده‌اند که چرا اعتراض می‌کردید و او گفته که من در باره آب‌وهوا حرف می‌زدم! به نظر من شفر با این کارها نه به خبرنگاران، بلکه به کل جامعه فوتبال توهین کرده است و فکر می‌کنم او راه را یاد گرفته و به او یاد دادند که چطور باید اینجا کار کند. تا الان کسی کوچک‌ترین بی‌اخلاقی از کادر فنی پیکان ندیده است.

مطهری در خصوص اینکه شفر گفته گل پیکان شانسی بوده، اضافه کرد: بله! حتماً گل ما شانسی بوده و گل آنها صد درصد تاکتیکی بوده است! من واقعاً از شفر انتظار نداشتم این‌گونه صحبت کند. آیا گل سوم استقلال تاکتیکی بود؟ حتماً مسی و رونالدو هم که ضربه ایستگاهی گل می‌زنند، گل‌هایشان شانسی است. من روی شفر حساب دیگری می‌کردم اما با رفتار دیروز او نظرم برگشت و فهمیدم که او حرفه‌ای نیست و فقط ادای حرفه‌ای‌ها را درمی‌آورد.

وی درباره بازی این هفته پیکان مقابل سایپا، تصریح کرد: همیشه بازی این دو تیم از حساسیت زیادی برخوردار است. من در سایپا هم کار کردم و جو این بازی را می‌شناسم. تیم سایپا تیم خوبی است و کادر فنی دوست‌داشتنی دارد که تا اینجا هم نتایج خوب و قابل قبولی گرفته است. مطمئناً بازی خوبی را شاهد خواهیم بود.

مطهری درباره تیم پیکان و عملکردش در فصل جاری لیگ برتر هم خاطرنشان کرد: قبل از این هم گفته بودم تیم پیکان حتی اگر سهمیه هم نگیرد تا اینجای کار درخشش خوبی داشته و کار بزرگی انجام داده است. درست است که ما سهمیه آسیایی نگرفتیم، اما با این پتانسیل و شرایط مالی خیلی خوب کار کردیم و وضعیت خوبی هم داشتیم. تا اینجای لیگ بچه‌ها تلاش زیادی کردند و کار بزرگی را رقم زدیم که باید به همه آنها خسته نباشید بگویم.