سرمربی تیم فوتبال الجزیره امارات، گفت: تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه، توان شکست دادن اسپانیا و پرتغال را ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایرنا؛ «هنک تن کاته» سرمربی الجزیره امارات دوشنبه شب پس از شکست تیمش برابر پرسپولیس و حذف از لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: روش دفاعی بسیار خوبی داشتیم و برای نباختن تلاش زیادی انجام دادیم.
وی با بیان اینکه تیمش تا دقیقه 89 به خواسته هایش رسیده بود، عنوان کرد: بسیار خوب و منظم دفاع کردیم و حتی بعد از دریافت گل اول، تغییر تاکتیک دادیم.
این سرمربی هلندی با بیان اینکه به بازیکنان تیمش افتخار می کند، ادامه داد: بازیکنان الجزیره تجربه اندکی از حضور در میادین بین المللی دارند که این مساله امروز مشکل ساز شد. اینکه با نفرات جوان در چنین جو بازی کنید، کار سختی است.
وی گفت: در نشست خبری پیش از بازی اعلام کردم که حتما به گل خواهیم رسید. حتی در لحظات پایانی، دروازه بان پرسپولیس با واکنشی عالی مانع تغییر نتیجه شد. در نهایت باید بگویم که پرسپولیس هم استحقاق برتری و صعود را داشت.
تن کاته در خصوص صحبت هایش در نشست خبری قبلی که گفته بود 'مگر سیدجلال حسینی سوپرمن است که موجب موفقیت پرپسولیس شود' توضیح داد: منظورم از واژه سوپرمن، بازیکنانی چون رونالدو و مسی هستند. حسینی گل بسیار زیبایی به ثمر رساند، اما با یک اتفاق نمی توان به بازیکنان لقب داد.
وی در مورد اتلاف وقت بازیکنانش، گفت: در نیمه نخست نفرات پرسپولیس 25 مرتبه روی زمین افتادند، پس بهتر است در این مورد حرفی مطرح نشود.
این سرمربی باتجربه با قدردانی از میزبانی ایرانی ها از تیمش، گفت: برخورد بسیار مناسبی از تیم ما در این چند روز شد.
وی در مورد حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 نیز عنوان کرد: باید واقع بین بود و ایران نمی تواند برابر پرتغال و اسپانیا به پیروزی دست یابد.با این حال در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست.
تن کاته در مورد نتایج ضعیف فصل اخیر الجزیره و احتمال برکناری اش گفت: در این مورد باید مسئولان باشگاه پاسخگو باشند.
تیم پرسپولیس، امشب در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حضور 90 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی با حساب 2 بر یک از سد الجزیره امارات گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد.