736 بازیکن در این دوره از رقابت های جام جهانی حاضر هستند که 200 تای آنها در ادوار قبل هم حاضر بوده اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایلنا، روز دوشنبه لیست نهایی تمام تیمهای حاضر در جام جهانی 2018 روسیه اعلام شد و مشخص شد که چه نفراتی عازم بیست و یکمین دوره مسابقات خواهند شد. در ادامه نگاهی آماری و جذاب به این دوره خواهیم انداخت:

×200 بازیکن از 736 بازیکن جام جهانی روسیه سابقه حضور در این رقابت ها را دارند. 186 نفر در در دوره قبل بازی کرده اند؛ 61 نفر در جام جهانی آفریقای جنوبی بوده اند؛ 21 بازیکن تجربه جام جهانی 2006 آلمان را دارند و یک نفر در جام جهانی 2002 کره و ژاپن حضور داشت. آن یک نفر رافائل مارکز مکزیکی است؛ او حالا با 5 جام جهانی به آنتونیو کارباخال(مکزیک)، لوتار ماتیوس(آلمان) و جان لوئیجی بوفون(ایتالیا) پیوست.

×100 درصد بازیکنان انگلستان در لیگ داخلی این کشور توپ می زنند. بعد از آنها روسیه با 21 بازیکن و عربستان با 20 بازیکن در رده های بعدی قرار دارند. در سوی مقابل تیمهای سوئد و سنگال در لیست خود هیچ بازیکنی را ندارند که در لیگ داخلی کشورشان توپ بزند. تیمهای بلژیک، ایسلند، نیجریه و سوئیس نیز تنها یک نماینده داخلی دارند. 74٪بازیکنان جام بیست و یکم در لیگ های اروپایی مشغول هستند.

×53 بازیکن از نفرات کنونی در جام جهانی گل زدند. مولر با 10 گل صدرنشین است و خامس رودریگز با 6 گل در رده دوم قرار دارد. هیگواین، مسی و سوارز هم 5 گله هستند.

×عیسام الحذری با 45 سال و 5 ماه به پیرترین بازیکن تاریخ جام جهانی تبدیل شد. او 6 سال از نزدیک ترین تعقیب کننده اش یعنی رافا مارکز پیرتر است. این دروازه بان مصری همچنین از سه سرمربی جام بیست و یکم یعنی الیو سیسه(سنگال)، ملادن کراستائیچ(صربستان) و روبرتو ماریتینز(بلژیک) مسن تر است. رکورددار قبلی فرید موندراگون دروازه 43 سال و سه روزه کلمبیا بود.

×29 سال فاصله سنی پیرترین و جوان ترین سرمربی جام بیست و یکم است. اسکار تابارز با 71 سال بعد از اتوره هاگل پیرترین مربی تاریخ این رقابت ها به حساب می آید. الیو سیسه در حالی به دنیا آمد که چند سال بعد تابارز مربیگری اش را آغاز نمود.

×دنیل ارزانی با 19 سال و 5 ماه جوانترین بازیکن جام جهانی است. فمی اوپابومنی(17 سال و دو ماه)، تئو وولکات(17 سال و سه ماه)، کریستین اریکسن(18 سال و 4 ماه) و فابریس اولینگا(18 سال و یک ماه) به ترتیب جوان ترین بازیکنان جام های 2002، 2006، 2010 و 2014 بودند. میانگین سنی کل بازیکنان جام تقریبا 28 سال است که از این حیث باید گفت پیرترین بازیکنان تاریخ جام جهانی در این دوره حضور دارند.

×تیم فوتبال من سیتی با 16 نماینده در این دوره از رقابت ها صدرنشین است و گوی سبقت را از رئال مادرید(15)، بارسلونا و چلسی(14)، پاریسن ژرمن و تاتنهام(12) ربوده اند. لیگ انگلیس با 124 بازیکن در جام جهانی در بین لیگ ها اول است. لالیگای اسپانیا با 81 و بوندسلیگای آلمان با 67 بازیکن در رده های دوم و سوم هستند.

×رافائل مارکز و خاویر ماسکرانو با 16 بازی، بیشترین تعداد بازی را در این دوره دارند. بعد از آنها مسی با 15 بازی، اوزیل با 14 مسابقه و مولر، نویر، راموس، رونالدو با 13 بازی در رده های بعدی قرار دارند.

×بعد از 12 سال دو بازیکن به جام جهانی برگشتند. راندال آزوفِیفا در جام جهانی 2006 و در جریان باخت 4-2 تیمش مقابل‌آلنان برای دقایقی به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد. لوکاژ فابیانسکی هم در همان جام گلر ذخیره‌آرتور بروک بود که فرصت بازی پیدا نکرد.

×9 بازیکن آلمان در جام جهانی 2014 در این دوره هم حاضر هستند. بندیک هوودس و کریستوفر کرامر که در فینال دوره قبل در ماراگانا فیکس بودند به همراه ماریو گوتزه و آندره شورله که در آ> مسابقات گل زدند از مهمترین غایبان ژرمن ها به شمار می روند. ویسنته دل بوسکه سرمربی اسپانیا در جام جهانی 2014، از تیم قهرمان 2010، 16 نفر را با خود به برزیل برده بود.