بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال عربستان ازعملکرد سرمربی تیم ملی این کشور انتقاد کرد و گفت که در صورت ادامه روندی که سرمربی آرژانتینی تیم در پیش گرفته است ، مقابل تیم اروگوئه هم با 5 گل شکست می خوریم .

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایرنا ، 'خالد الشنیف' که اکنون به کار گزارش و تحلیل فوتبال اشتغال دارد، یادآورشد: 'خوان آنتونیو پیزی' سرمربی آرژانتینی تیم ملی فوتبال مسئول اصلی شکست سنگین مقابل تیم روسیه در افتتاحیه جام جهانی 2018 است .
النشیف که بازی در تیم های الشباب و الاهلی کشورش را در کارنامه دارد ، یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی شبکه ورزش عربستان افزود: پس از پایان بازی خیلی درباره مسئولیت های بازیکنان در رقم خوردن این شکست صحبت شده اما معتقدم مقصر اصلی این شکست ، پیزی است .
ملی پوش پیشین عربستانی گفت: مربی از بازیکنان یک روش بازی را خواسته بود که در توان آنها نبود و بازیکنانی را در میانه میدان به کار گرفت که اصلا در کار هجوم تیم موثر نبودند به همین دلیل تیم روسیه موفق شد با حمله های سریع تیم ما را در تنگنا قرار داده و 5 گل بزند.
وی توضیح داد: در صورت ادامه این روند بعید نیست در بازی دوم مقابل اروگوئه هم 5 گل بخوریم .
تیم ملی فوتبال عربستان پنجشنبه گذشته در افتتاحیه مسابقات جام جهانی 2018 روسیه با 5 گل از تیم میزبان شکست خورد. این شکست خشم شدید هواداران این کشور علیه 'ترکی آل الشیخ' وزیر ورزش سعودی را به دنبال داشت .
'عادل عزت' رئیس فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرد که برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور به دلیل عملکرد ضعیف در دیدار با روسیه، بازخواست می شوند.
در همین حال آل الشیخ پیشتر با انتشار پیامی ویدئویی در صفحه توئیترش با اشاره به شکست 5-0 تیم فوتبال عربستان در مصاف با روسیه، گفته بود، توانایی بازیکنان ما پائین است، ما طی سه سال، بهترین امکانات را در اختیار برخی از بازیکنان قرار دادیم، اما آنها حتی پنج درصد از آموزش های خود را در بازی با روسیه نشان ندادند.
وی از بازیکنان عربستانی به شدت انتقاد کرد و ادامه داد: 'مرا رو سیاه کردید' و اکنون نمی دانم چه بگویم.
از سوی دیگر' ترکی الحمد' نویسنده معروف سعودی، فساد را دلیل اصلی شکست تیم ملی کشورش در مصاف با روسیه دانست و نوشت: مدتهاست که برنامه هایی را برای ارتقای فوتبال در نظر گرفته ایم، اما شکست های متوالی نصیب مان می شود. جام جهانی پیشین 8 گل از آلمان و در این جام 5 گل از روسیه دریافت کردیم. ما همواره این چرخه شکست را تکرار می کنیم. این مساله تنها یک دلیل دارد و آن هم فساد است اما کسی نمی خواهد به آن اذعان کند.
عربستان در گروه اول رقابت های جام جهانی 2018 فوتبال با تیم های روسیه ، اروگوئه و مصر هم گروه است و در دومین بازی ، چهارشنبه آینده با تیم ملی اروگوئه دیدار خواهد کرد. اروگوئه در نخستین بازی خود تیم ملی مصر را با حساب یک به صفر شکست داد.