«روبن گارسیا» خبرنگار ورزشی سرشناس شبکه تلویزیونی کانال پنج اسپانیا، تیم ملی‌ فوتبال ایران را تیمی کارکشته و با تکنیک قلمداد کرد و گفت: هر نتیجه ای غیر از پیروزی بر تیم ایران برای اسپانیا تراژدی خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از ایرنا در مادرید در پاسخ به این پرسش که بازی ایران و اسپانیا که چهارشنبه شب در کازان برگزار خواهد شد را چطور می‌ بیند؟ افزود: هر طرفدار فوتبالی می‌ تواند فکر کند که اسپانیا به آسانی بر ایران غلبه می کند ، اما واقعیت این است که ایران به رغم اینکه یک تیم ناشناخته است اما آن چیزی که ما در بازی این تیم با مغرب دیدیم، این است که یک تیم سرسخت و با تکنیکی است.
وی ادامه داد: ما فقط چند بازیکن ایران را که در لیگ اسپانیا بازی کردند، افزون بر «کارلوس کی‌ روش» سرمربی این تیم می‌ شناسیم و می‌ شود گفت که ایران برای ما ناشناخته است اما بر اساس چیزی که دیدیم، همه حدس می‌ زنند که سیستم بازی آنان در مصاف با اسپانیا ، دفاعی تر از آنچه که در مقابل مغرب بازی کردند، خواهد بود.
به عقیده وی، در حالت عادی ، هر نتیجه ای که پیروزی اسپانیا نباشد، یک تراژدی برای کشورش خواهد بود.
تیم های ملی فوتبال ایران و اسپانیا در گروه ب جام جهانی 2018 روز چهارشنبه به مصاف هم می روند. اسپانیا تاکنون یک تساوی سه برسه برابر پرتغال داشته و ایران هم پیروزی یک برصفر مقابل مغرب بدست آورده است.
گارسیا درپاسخ به این پرسش که به عقیده او ، ایران یک تیم از پیش باخته مقابل اسپانیا است؟ تصریح کرد:به هیچ عنوان چنین فکری نمی‌ کنم . با دیدن دیدار ایران و مغرب، می شود فهمید که ایران یک تیم کارکشته و حرفه ای است که می‌ داند چگونه بازی را پیش ببرد و می‌ داند از سلاح های خود چگونه استفاده کند.
وی خاطرنشان ساخت:به عقیده من، ایران تیمی است که تکنیک بالایی دارد و در مقابل اسپانیا صف آرایی منظمی خواهد داشت و دفاع قوی خواهند کرد.پیش بینی‌ من این است که ایران در مقابل اسپانیا فوق دفاعی بازی خواهد کرد و 5 یا 6 ضد حمله خواهد داشت .اگر ضد حمله اش همانطوری که در مقابل مغرب رخ داد، خوب بود، یک جشن و خوشحالی برای این تیم در پی خواهد داشت . در هر حال تاکید دارم که نباید این فکر را کرد که اسپانیا ، 6 یا 7 گل به ایران خواهد زد.
این روزنامه نگار درباره این سوال که بازی های تیم ملی‌ اسپانیا را در این دوره از جام جهانی‌ چطور می‌ بیند؟، اظهار داشت:اسپانیا در بازی نخست خود با پرتغال، از شوک برکناری «یولن لوپتگی» سرمربی تیم متاثر شده بود. بسیار عجیب است که دو روز مانده به آغاز جام جهانی‌ ، یک سرمربی را برکنار کنند.
گارسیا گفت:مشکلی که اسپانیا در حال حاضر دارد این می‌ باشد که از نظر روحی‌ بسیار شکننده است و نمی‌ دانیم که چه اتفاقی خواهد افتاد.
وی ادامه داد: تیم ملی اسپانیا در مقابل پرتغال، به دلیل اعلام پنالتی در دقیقه 3 بازی بر علیه اش و سپس اشتباه وخیم دروازه بان در مهار نکردن توپ در گل دوم، تا دو دفعه مجبور شد بپاخیزد و تقریبا در آستانه پیروزی در این دیدار بود که ضربه «کریستیانو رونالدو» در دقایق پایانی، اجازه برد را نداد.
به گفته وی، مشکلی‌ که فعلا برای طرفداران تیم اسپانیا وجود دارد این است که از نظر روانی‌، نمی‌ دانیم این تیم همانند دیدار با پرتغال در مقابل مشکلات واکنش نشان خواهد داد یا اینکه دروازه بان بار دیگر اشتباه خواهد کرد.
این روزنامه نگار درباره تاثیر برکناری لوپتگی بر عملکرد تیم ملی اسپانیا اظهار داشت:پرتغال مجالی نداد تا ببینیم آیا چنین تاثیری وجودداشته یا نه؟. پرتغال بسیار بهتر از اسپانیا وارد بازی شد و در دقیقه سوم بازی، یک گل جلو افتاده بودند. حسی که در آن وقت وجود داشت این بود که تیم اسپانیا سقوط خواهد کرد اما این تیم عکس العمل خوبی‌ نشان داد و بازگشت.
وی در پاسخ به این سوال که اسپانیا به فینال جام جهانی‌ خواهد رسید ؟ تصریح کرد :سوال سختی است. می‌ تواند به فینال برسد اما بستگی به این دارد که آیا اسپانیا به عنوان تیم نخست یا تیم دوم به مرحله بعدی راه یابد و سپس بستگی به تیم هایی‌ دارد که در مرحله های بعدی با او روبرو خواهند شد . همچنین بستگی به شانس دارد که بازی ها را چگونه ببرد . اسپانیا یک تیمی است که حداقل باید در یک چهارم نهایی بازی کند و از آنجا به بعد، بسته به تیمی که به او بخورد به نیمه نهایی برسد .
گارسیا خاطرنشان ساخت:ما فکر می‌ کردیم که مشکل اسپانیا گلزنی است اما مهاجم میانی ما دو گل زد و فکر می‌ کردیم که دروازه بان خوبی‌ داریم اما وی مرتکب اشتباه وخیمی شد .فوتبال غیر قابل پیش بینی‌ است وهرچیزی می‌ تواند رخ دهد.
وی درباره کی روش هم گفت: همه کی‌ روش را از زمان مربیگری در انگلیس و سپس در رئال مادرید می‌ شناسند. در رئال مادرید، وی در نیمی از فصل عملکرد خوبی‌ داشت و به نظر می‌ رسید که همه بازی ها را خواهد برد و تغییر بزرگی انجام خواهد داد، اما ناگهان در پایان فصل دیدیم که بازیکنان را از خستگی‌ هلاک کرده است.
گارسیا ادامه داد:کی‌ روش با ایران ، به نظر می‌ رسد که عملکرد خوبی‌ دارد و تیم را کارکشته کرده است ومی‌ داند که از شاگردانش چه می‌ خواهد.
روزنامه نگار اسپانیایی تاکید کرد: شناخت من از بازیکنان مغرب بسیار بیشتر از بازیکنان ایرانی است و می‌ دانم که مغرب ، سابقه فوتبالی بسیار بالاتری از ایران دارد. همچنین این واقعیت وجود دارد که ایران ، بازی ای که خواهان آن بود را انجام داد .در آغاز به نظر می‌ رسید که ایران با حملات مغربی ها در جناح های چپ و راست مشکل دارد و مغرب بسیار بهتر از ایرانی ها خواهد بود .دیدار این دو ، کم کم متعادل شد و در پایان بازی ، ایران با شانس بیشتری ، دیدار را پیروز شد .
به گفته گارسیا، مغرب تیم بهتری نسبت به ایران دارد اما ممکن است که برای تیمی نظیر اسپانیا ، ایران سخت تر باشد زیرا ایرانی ها دفاعی بازی می‌ کنند و برای اسپانیا دشوار است که فضایی برای نفوذ پیدا کند اما اسپانیا،خود را در جلوی دروازه اش حبس نخواهد کرد و می‌ خواهد ضد حمله انجام دهد.
وی افزود :به نظر من ، برای اسپانیا بازی در مقابل ایران سخت تر از بازی با مغرب می‌ باشد .
اروپام *3*491**1590