الحاجی گرو و مرتضی تبریزی دو مهاجم گران قیمت استقلال بودند که در فصل جابه‌جایی تابستانی به این تیم پیوستند

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایلنا، الحاجی گرو و مرتضی تبریزی دو مهاجم گران قیمت استقلال بودند که در فصل جابه‌جایی تابستانی به این تیم پیوستند. تبریزی در فصل جاری لیگ برتر در 5 بازی در 443 دقیقه تنها یک گل به ثمر رسانده است یعنی به طور میانگین 2/0 گل در هر دیدار. این در حالی است که او فصل پیش در ذوب آهن به طور میانگین در هر دیدار 43/0 گل به ثمر می‌رساند که دو برابر آمار این فصل او است و هر 79 دقیقه یک گل می‌زد که از این نظر هم در فصل پیش، بیش از 5 برابر فصل جاری گلزنی می‌کرد. آماری که به خوبی نشان دهنده افت محسوس تبریزی در استقلال است و او نه تنها نتوانسته جای مهاجمی مثل تیام را پر کند، حتی در حد نمایش فصل قبل خود هم نشان نداده است.

بالاخره تبریزی آمد اما...

تبریزی در فصل جاری در کنار روح‌ا... باقری با دو گل زده بهترین گلزن این فصل استقلال است اما او تنها یکی از گل‌هایش را در لیگ برتر زده و نمایشش هنوز چیزی نیست که هواداران آبی‌ها از او انتظار دارند. استقلال در چندین مقطع در پی مرتضی تبریزی بود، اولین بار در زمان امیر قلعه‌نویی صحبت از انتقال او به جمع آبی‌پوشان شنیده شد و بعد از آن در زمان مربیگری علیرضا منصوریان اما این انتقال فقط زمانی شکل گرفت که استقلال در اواسط تابستان امسال از حفظ تیام برای لیگ هجدهم قطع امید کرد.

گرو، نعمتی برای تبریزی

اکنون مرتضی تبریزی چندان از گرو بهتر عمل نکرده، هرچند در هفته‌های نخست حضورش در جمع آبی‌ها دو گل زد اما به تدریج افت کرد و حتی نیمکت‌نشین شد. شرایط برای الحاجی گرو سخت‌تر است چرا که این مهاجم خارجی حتی یک گل هم به ثمر نرسانده است. هر چند تبریزی خوش شانس است که نوک پیکان انتقادات اکنون به سوی گرو است که حتی سایه‌ای از تیام نیز در خط حمله استقلال نبوده است.

سایه‌ای از تبریزی ذوب‌آهن

تبریزی از هفته سوم مقابل تراکتورسازی تبریز برای استقلال بازی کرد و موفق به گلزنی شد اما به مرور افت کرد و دیگر در لیگ برتر گلی به ثمر نرساند؛ اکنون او دیگر آن مهاجمی که در ذوب‌آهن بود، نشان نمی‌دهد.

جدایی کی‌روش یا تبریزی، ذوب‌آهن از کدام ضرر کرد؟

ذوب‌آهن هم امسال در غیاب تبریزی در امور تهاجمی دچار ضعف عمده است اما با توجه به افت و نیمکت‌نشینی تبریزی، جدایی استنلی کی‌روش و انتقال او به سپاهان برای سفید و سبزها بسیار گران‌تر تمام شده است. مهاجمی که در فولاد شهر هم با ضربات سر و هم با هر دو پا برای ذوبی‌ها گل می‌زد و فصل پیش همراه با کی‌روش عصای دست امیر قلعه‌نویی در ذوب‌آهن بود، افت شدیدی کرده در حالی که کی‌روش در سپاهان قلعه‌نویی می‌درخشد حالا دیگر ژنرال از اینکه نتوانست در فصل نقل و انتقالات او را به سپاهان بیاورد پشیمان نیست. هر چند تبریزی فصل پیش در ذوب‌آهن مهاجم بازی می‌کرد و اکنون در استقلال وینگر چپ یا راست بازی می‌کند و این تغییر پست می‌تواند یکی از دلایل افت او باشد.

جوانگرایی، توفیق اجباری در استقلال

به نظر می‌رسد عدم درخشش گرو و تبریزی، شفر را مجبور به جوانگرایی کرده و به مهدی قائدی و اللهیار صیادمنش در خط حمله استقلال میدان می‌دهد. قائدی و صیادمنش در دیدار مقابل نفت زوج خوبی نشان دادند و زنگ خطر نیمکت‌نشینی را برای تبریزی و گرو به