علیرضا کریمی نماینده وزن 92 کیلوگرم ایران در دومین مبارزه خود برابر المپیک لندن از آذربایجان به برد قاطع 7 بر صفر رسید و عزت‌الله اکبری نیز نایب قهرمان 2014 جهان از ژاپن را شکست داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  خبرگزاری خبرآنلاین، در ادامه رقابت‌های 4 وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان 2018 در بوداپست مجارستان، علیرضا کریمی دارنده مدال برنز جهان در دومین مبارزه خود برابر شریف شریف‌اف قهرمان المپیک لندن از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با نمایشی خوب به برتری قاطع 7 بر صفر رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

کریمی پیش از این در دور اول مقابل ریکاردو بائز از آرژانتین 13 بر صفر به پیروزی رسیده بود.

در وزن 79 کیلوگرم نیز عزت‌الله اکبری دارنده مدال نقره جهان در سال 2013 در دومین مبارزه به مصاف سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره 2014 جهان از ژاپن رفت و در حالیکه تا ثانیه پایانی 2 بر 2 از حریف عقب بود موفق به خاک کردن حریف شد و 4 بر 2 کشتی را به پایان رساند.با اعتراض کادر فنی ژاپن و بازبینی فیلم یک امتیاز از اکبری کم شد و این مبارزه در نهایت با حساب 3 بر 2 به سود عزت‌الله اکبری به پایان رسید.

اکبری پیش از این در دور نخست مقابل جانی بور از فرانسه با نتیجه 10 بر 2 پیروز شد.

جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان، گریگوریان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان، رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان و علی شعبان اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس در گروه اکبری حضور دارند.

پیش از این در جریان رقابت‌های 4 وزن دوم رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم پس از غلبه بر اندربات قهرمان بازیهای آسیایی از مغولستان، مقابل ولادیسلاو آندریف از بلاروس5 بر 5 شکست خورد.

در وزن 65 کیلوگرم نیز امیر حسین مقصودی مقابل ولادیمیر خنچگاشویلی قهرمان المپیک ریو از گرجستان شکست خورد .

256 43