پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پیروزی ایران برابر قطر در آخرین نبرد تدارکاتی پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا بازتاب‌هایی در روزنامه‌های این کشور داشت.

  •  

بازتاب پیروزی ایران برابر عنابی‌ها در رسانه‌های قطری + عکس

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم ، تیم ملی فوتبال کشورمان شب گذشته (دوشنبه) در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه با نتیجه 2 بر یک از سد قطر گذشت. گل‌های ایران را مهدی طارمی (17) و سردار آزمون (46) به‌ثمر رساندند و تک‌گل قطر را حسن الهیدوس (42 ــ پنالتی) وارد دروازه ایران کرد.

روزنامه الوطن قطر در نسخه امروز خود در مطلبی با عنوان «آزمایش قوی» نوشت: بازی‌ای را که تجربه بسیار قوی برای قطر بود واگذار کردیم. بازی در نیمه نخست با تساوی یک ــ یک پایان یافت اما در نیمه دوم سردار آزمون زننده گل دوم ایران بود. این بازی آزمایش قوی برای هر 2 تیم قطر و ایران  در مسیر آماده‌سازی جام ملت‌های آسیا بود.

روزنامه العرب قطر نیز نوشت: قطر تجربه خوب بازی با ایران را در نهایت با شکست به پایان رساند. قطر در 2 بازی اخیر تدارکاتی برابر الجزایر و ایران توان زیادی را به‌کار برد و انتظار می‌رود با استراحت یک‌روزه مواجه شوند.

روزنامه الرایه قطر نیز با تیتر شکست عنابی‌ها در تجربه بازی با ایران می‌نویسد: این بازی یک تجربه بسیار قوی برای قطر در آخرین مرحله آماده‌سازی جام ملت‌های آسیا بود که با شکست پایان یافت. در این بازی بازیکنان قطر به‌خوبی جنگیدند و فلیکس سانچز، سرمربی اسپانیایی چهره اصلی تیمش را برای نخستین نبرد آسیایی برابر لبنان شناخته است.

روزنامه استاد الدوحه در صفحه نخست خود آورده است: قطر در بازی پایانی پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا با نتیجه 2 بر یک در ورزشگاه خلیفه دوحه مغلوب ایران شد.

جام ملت‌های آسیا از 15 دی با شرکت 24 تیم در شهرهای ابوظبی، دبی، العین و الشارجه امارات آغاز خواهد شد. ایران در گروه D کنار تیم‌های ملی عراق، یمن و ویتنام قرار دارد. قطر نیز در گروه E با تیم‌های ملی کره‌شمالی، لبنان و عربستان رقابت می‌کند.