سایت فاکس اسپورتس آسیا در گزارشی، علیرضا بیرانوند را به عنوان یکی از ستاره‌های مسابقات جام ملت‌های آسیا دانست و از او تمجید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش مثلث آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سایت فاکس اسپورتس آسیا در ادامه معرفی ستارگان مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019، به معرفی علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی ایران پرداخت که در زیر آمده است:

بدون شک برجسته‌ترین عملکرد بیرانوند در سال 2018، مهار پنالتی فوق ستاره جهان فوتبال یعنی کریستیانو رونالدو در جام جهانی بود. بیرانوند به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بانان قاره کهن وارد جام ملت‌های آسیا 2019 می‌شود. قد 1.94 متری و توانایی فیزیکی این دروازه‌بان باعث شده تا مشکلی برای توپ‌های هوایی نداشته باشد و او دروازه‌بان بسیار چابکی است. ثبات، مهم‌ترین دغدغه برای بیرانوند بوده، اما در نیمه اول سال 2018 فراز و فرود زیادی داشت. بیرانوند از عملکرد قهرمانانه خود در جام جهانی به عنوان سکوی پرتاب استفاده کرد.

در نیمه دوم سال 2018، دروازه‌بان اهل روستای «سراب یاس» نقشی کلیدی در صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشت. هر چند آنها در فینال مقابل کاشیما آنتلرز شکست خوردند. واکنش معجزه‌آسا مقابل ضربه ژاوی، اوج عملکرد بیرانوند بود. این دروازه‌بان پس از جام جهانی 2018 پیشنهادهای خود را رد کرد، اما می‌تواند احساس کند که جام ملت‌های آسیا، فرصتی برای انتقال او به کشورهای خارجی است. عملکرد درخشان بیرانوند در یک تورنمنت دیگر می‌تواند قیمتش را بالاتر ببرد.

به گزارش تسنیم، مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 از روز 15 دی تا 12 بهمن برگزار می‌شود و تیم ملی ایران در گروه D مسابقات، با تیم‌های یمن، عراق و ویتنام همگروه است.