در کیفرخواست با استناد به قرائن و شواهد موجود، جرم یکی از متهمان قتل عمد تشخیص داده شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
 قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران به عنوان نماینده دادستان در جلسه محاکمه عاملان قتل بنیتای هشت ماهه حاضر شده و کیفرخواست را قرائت کرد. 
 
در کیفرخواست با استناد به قرائن و شواهد موجود، جرم یکی از متهمان قتل عمد تشخیص داده شده است. 
 
گرمازدگی علت فوت بنیتا 8 ماهه 
قاضی شهریاری در توضیح کیفرخواست صادر شده گفت: ساعت 10 صبح 29 تیر با تماس فردی به نام حسن قلعه نویی مبنی بر سرقت خودروی پراید به همراه فرزند خردسالش، پرونده‌ای در کلانتری تشکیل و تحقیقات پرونده آغاز شد. 
 
شهریاری گفت: با توجه به اظهارات شاکی، زمانی که او مشغول بستن درب پارکینگ در خیابان مشیریه بوده است، در یک لحظه سارق اقدام به سرقت خودرو و کودک هشت ماهه می‌کند. 
 
وی افزود: آدم ربایی و قتل در این پرونده در پاکدشت به وقوع پیوسته است، اما پرونده به دلایل قانونی برای رسیدگی به دادسرای جرایم جنایی تهران ارجاع شد. 
 
نماینده دادستان تهران اضافه کرد: در این پرونده متهم ردیف اول محمد، اتهاماتی چون شرب خمر و حمل مواد مخدر و درگیری با ماموران پلیس را در پرونده خود دارد. 
 
متهم در اظهارات خود اعلام کرده که روز حادثه به دنبال تهیه مواد مخدر با یک موتور برخورد می‌کند که قفل بوده و نتوانسته آن را سرقت کند. 
 
شهریاری بیان کرد: متهم در ادامه اعترافاتش اعلام کرده که در ادامه با خودروی پراید روشن مواجه می‌شود و به دوستانش گفته که ماشین پراید روشن است بیایید سوار شویم و پیاده نرویم و اینگونه ماشین را سرقت کرده، در حالی که یک کودک خردسال در ماشین گریه می کرده است. 
 
وی ادامه داد: پس از بررسی‌ها، خودرو مسروقه و جسد کودک 8 ماهه در داخل آن کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد که علت فوت گرمازدگی و عوارض ناشی از آن اعلام شد. 
 
درخواست قصاص در ملأ عام برای متهم 
شهریاری افزود: متهم ردیف اول با توجه به ناتوان بودن کودک، شدت گرما، قرار دادن کودک در ماشین بدون عبور جریان هوا، سرقت مقرون به آزار و تحصیل مال نامشروع که تمامی این اعمال بنا بر اظهارات خودش در نهایت آگاهی انجام شده، متهم به قتل عمدی است. 
 
وی گفت: اتهامات متهم ردیف دوم سرقت مقرون به آزار، تحصیل مال نامشروع، معاونت در سرقت و خودداری از کمک به طفل شیرخواره است. 
 
نماینده دادستان تاکید کرد: با توجه به ادله پرونده و تقاضای اولیای دم برای قصاص، برابر قانون از دادگاه تقاضای قصاص در ملأ عام و اشد مجازات برای متهمان دارم. 
 
پدر بنیتا: بچه من قدرت دفاعی نداشت چرا تنها رهایش کردی؟ 
پدر بنیتای هشت ماهه در ادامه رسیدگی به درخواست قاضی در جایگاه حاضر شد و تو ضیحاتی در خصوص روز حادثه ارائه داد. 
 
وی در حالی که عکس بنیتا را در دست داشت بیان کرد: قرار بود برای عیادت مادربزرگم به اراک بروم، وسایل را داخل ماشین گذاشته و در آخر نیز بنیتا را سوار ماشین کردم و ای کاش این کار نمی‌کردم. ماشین را جلوی پارکینگ پارک کرده و به همسرم گفتم که زودتر در خانه را قفل کند تا برویم. یک لحظه صدای بسته شدن در ماشین را شنیدم و دیدم فردی سوار ماشین شد. خودم را روی کاپوت ماشین انداختم، ویراژ داد که من را پرتاب کند و دنده عقب گرفت، به زمین کشیده شدم  و بدنم زخمی شد. همسرم آینه بغل ماشین را گرفت و به شبرنگ جدول کوبیده شد. 
 
وی ادامه داد: دوباره حرکت کرده و کاپوت خودرو را گرفتم و دوباره ویراژ داد و سرم به خودروی سمند برخورد کرد. 
 
پدر بنیتا گفت: همسایه‌ها به دنبال ماشین رفتند و چون دایی همسرم یکی از مدیران همراه اول است به او برای ردیابی گوشی داخل خودرو با وی تماس گرفتیم. سارق در فرصت مناسب به سرقت گوشی، وسایل داخل خوردو و تعویض لباس اقدام کرده بود. 
 
شاکی در جلسه دادگاه خطاب به متهم گفت: بچه من قدرت دفاعی نداشت چرا تنها راهایش کردی. 
 
در ادامه کوشا وکیل خانواده بنیتا در جایگاه دفاع قرار گرفت و گفت: با توجه به اینکه صاحب اتومبیل مانع سرقت می‌شود، محمد و مهدی به سرکردگی احمد به سرقت مقرون به آزار پدر بنیتا اقدام کرده و رفتاری انجام می‌دهند که قابل بررسی است.
 
وی افزود: امروز خیلی از جوانان ما به مواد مخدر اعتیاد دارند که باعث ارتکاب جرم شده است که در این رابطه قوه قضائیه و پلیس باید هوشیار تر عمل کنند. 
 
وکیل خانواده بنیتا ادامه داد: محمد در همان ابتدا متوجه حضور کودک شده و طفل را رها می‌کند. این رها شدن تا زمان تلف شدن کودک در تاریخ ۳ مردادماه اتفاق می افتد و نرساندن غذا و نوشیدنی و اتفاقات دیگر موجب فوت این کودک شده است، این در حالی است که در ساک بنیتا وسایل حیات همچون آب و شیر خشک موجود بوده  و می توانسته مایه حیات او شود. 
 
پدر بنیتا در ادامه در جایگاه حاضر شد و گفت: من در لحظه اول محمد را دیدم ولی مهدی را ندیدم. فقط به دنبال ماشین می‌دویدم و فریاد می‌زدم که فرزندم داخل ماشین است و او متوجه فرزندم شد. فضای آن خیابان برای دنده عقب مناسب نیست و او ماهرانه برای پرتاب کردن من دنده عقب گرفت. 
 
وی ادامه داد: ساعت ۱ بعد از ظهر سه شنبه بود که با من تماس گرفتند و به پسرخاله همسرم که با من بود مشخصات فرزندم را اعلام کردند. همان لحظه با پلیس اگاهی تماس گرفتم و گفتم که فردی تماس گرفته و اعلام کرده که جلوی فرماندهی پاکدشت بیایید که قبل از رسیدن ماموران پلیس در آنجا حاضر بودیم. 
 
وی بیان کرد: در داخل خودرو، پول نقد، هدیه کارت، ساک ورزشی، ابزار، ضبط ماشین و عینک دودی بوده که فقط گوشی همسرم به من داده شد و چند روز بعد در داخل وسایل بنیتا یکی از سیم کارتهای گوشی پیدا شد. 
 
وی گفت: پدرم بنیتا را شناسایی کرد چون نمی‌خواستم چهره خندان فرزندم از یادم برود. 
 
درخواست مادر بنیتا برای قصاص در ملأ عام متهمان 
در ادامه مادر بنیتا در حالی که اشک می‌ریخت، درخواست قصاص برای متهمان پرونده در ملاء عام را تقاضا کرد و افزود: بابت همه چیز شکایت دارم، این حرمله ها باید به صورت علنی مقابل چشمان پدر و مادرهایشان اعدام شوند. 
 
مادر بنیتا در پاسخ به سوال رئیس دادگاه مبنی بر اینکه آیا حاضرید گذشت کنید؟ گفت اصلا گذشت نخواهم کرد. 
 
وی افزود:از دادگاه درخواست دارم این حرمله ها در ملأ عام جلوی چشم پدر و مادرشان قصاص شوند. 
 
قاضی کشکولی از مادر بنیتا پرسید چه اموالی از شما به سرقت رفته است؟ 
 
مادر بنیتا گفت: اموال سرقتی مشترک هستند و همان مواردی بودند که همسرم اعلام کرده است. 
 
مادر بنیتا ادامه داد: من و همسرم همه ی تلاش خود را کردیم که ماشین را متوقف کنیم همان زمان یک پلیس جلوی در خانه ما بود که هیچ اقدامی نکرد و بعد از سرقت ماشین به من گفت، خواهرم نگران نباش با 110تماس بگیر که همسایه ها با 110تماس گرفتند. 
 
در ادامه پدر بنیتا به قاضی گفت: به دلیل سرقت و ربایش و رها کردن فرزندم، تقاضای قصاص هر دو نفر را با شرایطی که همسرم گفت از دادگاه دارم. 
 
در ادامه دادگاه ستوان یکم سلمان سفرپور به عنوان مطلع در جایگاه قرار گرفت و به سوالات قاضی پاسخ داد. 
 
قاضی کشکولی از ستوان یکم سفر پور سوال کرد،کلانتری شما چه اقداماتی برای پیدا کردن طفل انجام داده است؟ 
 سفر پور با بیان اینکه خودروی سرقتی از محدودی کلانتری خاتون آباد حرکت نکرده، ادامه داد: خودرو در خیابانی پارک شده که جزء کم جرم ترین خیابان ها بود، به همین دلیل تردد نیروهای گشتی در آنجا کم بود. 
 
در همین هنگام حال ستوان یکم سفر پور به هم خورد و به زمین افتاد. 
 
قاضی از متهم ردیف اول پرونده محمد وفایی خواست تا در جایگاه دفاع قرار بگیرد. 
 
محمد وفایی خود را معرفی کرد و گفت:  فرزند محمد تقی و ساکن پاکدشت و 27ساله و موتور ساز هستم. 
 
وی افزود: 15بار سابقه کیفری دارم که 2بار آن به دلیل فروش مواد مخدر و درگیری بود که بابت آن  دادگاه 91روز حبس و 70ضربه شلاق تعیین کرد.