سازمان حج و زیارت، بالاترین و پایین‌ترین قیمت کاروانهای حج تمتع 97 را اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای درباره قیمت کاروانهای حج تمتع سال آینده اعلام کرد: با وجود افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه‌ها در کشور میزبان، خادمان زائران بیت‌الله الحرام تمام همت خود را به‌کار بستند تا هزینه‌های حج سال جاری کمترین میزان افزایش را داشته باشد.

پایین‌ترین قیمت کاروانهای حج سال 97، حدود 12 میلیون و 100 هزار تومان و قیمت گرانترین کاروان حج سال آتی، حدود 17 میلیون و 100 هزار تومان است.

هزینه تمام شده برای سفر حج بالاتر از ارقام فوق بوده اما در راستای تامین رفاه حجاج بیت‌الله الحرام با پیگیری سازمان حج و زیارت و مساعدت بانک ملی ایران، مبلغ یک میلیون و 400 هزار تومان تحت عنوان مساعدت بانک به زائرانی که طی سالهای گذشته در بانک ملی ثبت‌نام کرده بودند، از سرجمع هزینه های تمام شده کسر و به رقم حداقل 12 میلیون و 100 و 17 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است.

در هنگام ثبت نام علاوه بر مبلغ ثبت نام اولیه زائران در بانک، سود ودیعه حج ایشان نیز محاسبه و از کل هزینه کاروان کسر خواهد شد و زائران تنها هزینه ما به التفاوت را پرداخت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:اعزام‌ زائران "حج تمتع" از 26 تیر آغاز می‌شود

بیشتر بخوانید:جزئیات کامل نحوه ثبت‌نام "حج تمتع 97" اعلام شد

ضمناً به منظور تامین رفاه زائران تمهیداتی اندیشیده شده تا هزینه سفر حج در دو مرحله از زائران دریافت شود که بخش اول هزینه‌ها مبلغ ده میلیون تومان خواهد بود که مبلغ ثبت نام اولیه زائران در بانک و همچنین سود سپرده حج از آن کسر خواهد شد و زائران در این مرحله تنها هزینه ما به التفاوت تا سقف ده میلیون تومان را پرداخت خواهند کرد.

لازم به توضیح است در خصوص پرداخت بخش دوم هزینه‌های سفر حج اوایل سال آینده اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت.