معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهرداری تهران در این دوره گفت: بنا داریم هر فصل پروژه جدیدی را به بهره برداری برسانیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم ، ایرج معزی در آیین بهره برداری از پل تقاطع بلوار ارتش-امام علی(ع) و 5 پروژه عمرانی که صبح امروز با حضور محمدعلی افشانی شهردار تهران، حجت الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران و جمعی از اعضا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: همزمان با بهره برداری از پل تقاطع بلوار ارتش-امام علی(ع)، مسیر راست گرد غرب به جنوب تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه امام علی، فاز نخست تونل ارتباطی خیابان آرش به بلوار اسفندیار و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، عملیات نوسازی و تغییر وضعیت عرشه جنوبی پل کریم خان، پروژه احداث کانال کمکی سرخه حصار(حدفاصل میدان بسیج تا پل دولت آباد) و بهسازی جاده دسترسی به مجتمع پسماند بعد آبعلی به بهره برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: طی هشت ماه گذشته فعالیت‌های عمرانی قابل توجهی را در شهر تهران انجام گرفته است. برنامه زمان بندی برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار قرار گرفته و بنا داریم پروژه‌های نیمه تمام را در یک زمان بندی مشخص به بهره‌برداری برسانیم. اولویت بندی پروژه‌های نیمه تمام براساس شاخص‌هایی از جمله اثربخشی و رضایت‌مندی شهروندان و میزان پیشرفت پروژه‌ها و همچنین ضرورت تأمین ایمنی خواهد بود. تا پایان سال 97 در هر فصل پروژه‌های نیمه تمام به بهره برداری خواهد رسید و در این زمینه برنامه ریزی لازم پیش بینی شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص پروژه‌های مورد بهره برداری شده، گفت: بلوار اسفندیار و آیت الله هاشمی رفسنجانی درمنطقه سه یکی از متراکم ترین مناطق پهنه شمالی پایتخت به شمار می‌آید و قطع ارتباط معابر شرقی-غربی این منطقه توسط بزرگراه شهید مدرس و خیابان ولیعصر(عج) نه تنها گسست ارتباطات محلی را به دنبال داشته بلکه حجموسیعی از گردش‌های اضافی را به معابر منطقه تحمیل کرده است.

معزی در خصوص مشخصات فنی پروژه بلوار اسفندیار و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: این بلوار از زیر بزرگراه مدرس بدون آنکه در زمان اجرا کمترین تداخلی با ترافیک این بزرگراه داشته باشد خیابان آرش غربی را به آرش شرقی متصل کرده است.

وی در خصوص پل دسترسی از بلوار امام علی(ع) به سمت غرب بلوار ارتش نیز گفت: هزینه تقریبی اجرای پروژه حدود 171 میلیارد ریال بوده که از مشخصات فنی پروژه می توان به طول پل بتنی به حدود 500 متر و عرض 10 متری آن اشاره کرد ضمن اینکه این پل جهتی دارای 9 دهانه و 10 ستون بوده و مجموع طول شیرابه‌های آن به 400 متر می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: مسیر راست گرد غرب به جنوب تقاطبع بلوار ارتش با بزرگراه امام علی نیز دیگر پروژه بهره برداری شده است که هزینه تقریبی اجرای این پروژه نیز حدود 6 میلیارد و 500 هزار ریال است.

معزی همچنین در خصوص هزینه تقریبی اجرای پروژه عملیات نوسازی و تغییر وضعیت عرشه جنوبی پل کریمخان گفت: هزینه تقریبی این پروژه 95 میلیارد ریال بوده که هزینه تقریبی پروژه احداث کانال کمکی سرخه حصار نیز 300 میلیارد ریال بوده است.