فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: تبلیغاتی که در مورد قابلیت برخی دستگاه ها که ادعا می شود در کوچک کردن بینی موثر هستند، صددرصد کذب است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایرنا از انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی، علیرضا صابری روز سه شنبه درباره اینکه دستگاه‌های کوچک کننده بینی چقدر موثر هستند،‌ اظهار داشت: این مساله را قبول نداریم چراکه به هیچ عنوان کارساز نیست و اگر تغییری در شکل بینی باشد، موقت و برگشت‌پذیر بوده و هرگونه تبلیغات در این زمینه صددرصد غیرواقعی است.
وی افزود: مردم زمانی که برای جراحی زیبایی به پزشکی مراجعه می‌کنند، تجربه، علم و مدرک او را که باید مورد تایید وزارت بهداشت و انجمن‌های علمی باشد حتما درنظربگیرند. همچنین اسامی پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک در سایت انجمن به تفکیک شهرستان و محل کار آنها موجود است و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز، در مورد موضوع پیکرتراشی، اضافه کرد: این جراحی نوعی شکل دادن به بدن به شمار می‌رود و تنها باید برای کسانی که از لحاظ پزشکی تایید شوند، انجام می شود؛ زیرا در غیر این صورت گاهی عوارض جبران ناپذیر و حتی خطر مرگ را می‌تواند برای فرد به همراه داشته باشد.
وی درخصوص انجام جراحی ‌های ساکشن و زیبایی در مطب‌ها هشدار داد و گفت: این اقدام به ‌رغم ممنوعیت گاهی انجام می شود و عوارض مختلفی همچون عفونت، هماتوم، آبسه و مرگ و میر را به همراه دارد.
بر اساس گزارش سالانه انجمن بین‌المللی جراحی پلاستیک (ISAPS)، کشورهای آمریکا، برزیل، ژاپن، ایتالیا و مکزیک در رتبه‌های اول تا پنجم انجام جراحی های زیبایی تهاجمی و کم‌تهاجمی سال 2016 قرار داشته‌اند و 41٫1 درصد از کل عمل‌های پلاستیک جهان را به خود اختصاص داده اند.
روسیه، هند، ترکیه، آلمان و فرانسه در رتبه‌های ششم تا دهم و ایران نیز در رتبه بیستم این جدول جای گرفته است.
سالانه در حدود 25 هزار جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می شود و در دنیا جراحی پلک، در بین جراحی های زیبایی سر و صورت، رتبه نخست را دارد.