مثلث آنلاین: جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ، سارق حرفه ای خودروهای سواری پراید مدل پایین در عملیات کارگاهان پلیس خبر داد و گفت: سارق به 5 فقره سرقت در شهرستان های اراک و خمین اعتراف کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یوسف سپهوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروهای سواری مدل پایین پراید در سطح شهر اراک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی بیان داشت: با توجه به سرنخ هایی که در روند رسیدگی به پرونده به دست آمد،که با پیگیری سرنخ های به دست آمده، از سوی کاراگاهان پلیس آگاهی شهرستان خمین، یکی از خودروهای سرقتی در این شهرستان کشف شد.
این مقام انتظامی با بیان اقدامات صورت گرفته در شناسایی و دستگیری فرد سارق گفت: با اعزام تیمی از کارگاهان پلیس آگاهی استان و در عملیات مشترک با پلیس شهرستان خمین، سارق که منزلی را در یکی از محله های این شهرستان برای پنهان کردن خودروهای سرقتی اجاره کرده بود، شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر شد.
این مقام انتظامی با اشاره به کشف خودروهای سرقتی و برخی تجهیزات خودرویی اوراق شده از مخفیگاه سارق تصریح کرد: سارق در بازجویی‌های انجام شده به 5 فقره سرقت خودروی پراید مدل پایین در شهرستان های خمین و اراک اعتراف کرد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: سارق دستگیر شده در ادامه تحقیقات فنی پلیس بیان داشت از آن جایی که خودروهای مدل پایین پراید از ایمنی کمتری برخوردار می باشند، بیشتر این نوع خودروها را برای سرقت انتخاب می کرده است و پس از اوراق کردن وسایل آنها در مخفیگاهش، اموال مسروقه را به افراد مالخر می فروخته است.
وی با اشاره به ادامه داشتن تحقیقات هدفمند پلیس افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.
وی در پایان با تاکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر شهروندان به توصیه های پلیس افزود: عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل بازدارنده سرقت از عواملی است که بسترساز وقوع بسیاری از خودروها می‌باشد و به همین منظور لازم است تا شهروندان، همواره علاج واقعه را قبل از وقوع کرده و با بکار بستن نکات ایمنی از رخ دادن چنین جرایمی پیشگیری کنند.