مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبدأ و کاهش پسماند نیازمند زیرساخت، فرهنگسازی و مشارکت مردم است گفت: شهرداری موظف به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران ، کیومرث کلانتری امروز به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست در حاشیه مراسم پاکسازی محور سولقان و رودخانه کن که با حضور جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد و جوامع محلی دوستدار محیط زیست برگزار شد، با اشاره به مردم‌محور بودن این‌گونه برنامه‌ها اظهار داشت: براساس قانون، حفظ محیط زیست وظیفه‌ای عمومی است و همه آحاد جامعه در قبال محیط زیست و طبیعت مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های نمادینی همچون پاکسازی حاشیه رودخانه‌ها پیام به کسانی است که زباله‌های خود را در طبیعت رها می‌کنند افزود: اجرای این برنامه‌ها در واقع تحقق اصل 50 قانون اساسی است که حفظ محیط زیست را وظیفه عمومی می‌داند و همه آحاد جامعه باید نسبت به محیط زیست احساس مسئولیت داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: اقدام امروز این پیام را دارد که هیج جا دور نیست و هیچ چیز هم دور ریختنی نیست و حق نداریم که پسماندهایمان را در طبیعت رها کنیم.

تهران| حاشیه رودخانه کن از زباله پاکسازی می‌شود
خطر آلودگی زیست محیطی در کهگیلویه و بویراحمد؛ «تفکیک زباله از مبدأ» راه نجات
تفکیک زباله از مبدأ مهمترین هدف شهرداری ارومیه در فرهنگ‌سازی پاکیزگی شهری است

کلانتری ادامه داد: پسماند یک کالای اقتصادی است و درصد زیادی از آن قابلیت بازیافت دارد که باید به چرخه بازیافت برگردد.

وی با بیان اینکه شهرداری موظف به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ است تصریح کرد: باید با تفکیک زباله از مبدأ و کاهش پسماند کمترین میزان پسماند را به سایت‌های دفن زباله انتقال دهیم و این نیازمند زیرساخت، فرهنگسازی و مشارکت مردم است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با اشاره به اینکه خوشبختانه فرهنگ زیست محیطی و مسئولیت‌پذیری مردم در قبال محیط زیست نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است خاطرنشان کرد: در هر جایی که زیست باشد پسماند هم وجود دارد و بنابراین تنها راهکار آن مدیریت درست بر پسماند است.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .