حجاج ایرانی که در مکه مکرمه بسر می‌برند نخستین دعای ندبه را بعد از مناسک حج تمتع به‌صورت دسته‌جمعی در هتل‌های محل اسکان خود در مکه مکرمه برگزار کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
دهها هزار حاجی ایرانی همزمان با آغاز پروازهای بازگشت به کشور و اعزام زائران مدینه بعد، صبح امروز جمعه 25 مرداد نخستین مراسم دعای ندبه را بعد از مناسک حج تمتع در فضایی معنوی درمکه مکرمه برگزار کردند.

این مراسم در هتل‌های محل استقرار زائران ایرانی در این شهر مقدس برگزار شد و حجاج کشورمان فرازهای این دعای پرفیض را در جوار خانه کعبه زمزمه کردند.

مهمترین مراسم در هتل‌های بزرگ ویولت، هالی‌دی ان و میلینیوم که در هر کدام چند هزار زائر ایرانی مستقر هستند، به همت بعثه مقام معظم رهبری بر پا بود و در آنها به ترتیب علی فراهانی‌، مهدی سماواتی و عباس حیدرزاده، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دعای ندبه را در فضایی آکنده از معنویت قرائت کردند.

زائران کشورمان که با پایان اعمال و مناسک حج تمتع آماده عزیمت به ایران یا مدینه النبی در قالب کاروان های مدینه بعد هستند در این مراسم، با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در فراق مولای خود حضرت صاحب الزمان (عج) اشک ریختند و یک دل و یک صدا، تعجیل در فرج مهدی فاطمه (س) را از خداوند متعال مسئلت کردند.

بنا به اعلام سازمان حج و زیارت، انتقال بیش از 86 هزار حاجی ایرانی به مدینه النبی برای زیارت بارگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) و جنه‌البقیع یا انتقال به ایران از طریق دو فرودگاه مدینه منوره و جده آغاز شده است و امروز نخستین کاروان‌ها با 12 پرواز به مقصد سه استان یزد، زنجان و مازندران به ایران باز می‌گردند همچنین عصر روز پنجشنبه نیز 2227 زائر مدینه بعد در قالب 15 کاروان از مکه به شهر پیامبر رفتند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .