حوادث رکنا: مردی افغانستانی که برای سرقت طلاهای یک زن او را کشته بود با رضایت خانواده مقتول از مجازات مرگ رهایی یافت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رکنا، این زن 50 ساله شامگاه پنجم خرداد سال 92 در خانه‌اش کشته شد و طلاهایش به سرقت رفت. دختر مقتول که جسد مادرش را پیدا کرده بود با مأموران کلانتری 129 جامی تماس گرفت و از قتل مادرش خبر داد. در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد این زن میانسال از مدتی قبل به عقد موقت مردی افغانستانی درآمده بود. بنابراین بلافاصله این مرد دستگیر شد اما در حالی که منکر دخالت در قتل شهناز بود، گفت: فکر می‌کنم برادرم داریوش در این ماجرا نقش داشته باشد.

مأموران به سراغ داریوش رفتند اما مشخص شد وی به افغانستان برگشته است. بدین ترتیب رایزنی‌ها با پلیس بین‌الملل آغاز و چندی بعد مشخص شد که مرد افغانستانی به ایران بازگشته و به ‌عنوان کارگر ساده در ساختمانی نیمه‌کاره مشغول به‌کارشده است. با این سرنخ سرانجام در اسفند سال 92 متهم در منطقه خلازیر - جنوب تهران- دستگیر شد.

داریوش در تحقیقات به مأموران گفت: برادرم برای کار به ایران آمده بود قرار بود پول هایش را برای ما بفرستد اما هیچ پولی برای ما نمی‌فرستاد. وقتی برای یافتن علت این ماجرا به ایران آمدم متوجه شدم برادرم با زن 50 ساله‌ای که چندین سال از خودش بزرگتر است ازدواج موقت کرده و تمام پول هایش را برای آن زن خرج می‌کند.

او ادامه داد: سر این موضوع با برادرم درگیر شدم بعد هم تصمیم گرفتم که خودم با شهناز صحبت کنم. روز حادثه به خانه‌اش رفتم و با هم سر این موضوع بحث‌مان شد. از طرفی با دیدن طلاهای شهناز وسوسه شدم و با چاقو او را کشتم و طلاها و گوشی تلفن همراهش را سرقت کردم. بدین ترتیب وی محاکمه و به قصاص محکوم شد اما در حالی که در یک قدمی چوبه دار قرار داشت با تلاش مسئولان شعبه پنجم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران، سرانجام خانواده مقتول از قصاص وی گذشت کرده و بدین ترتیب پرونده برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .