پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شهر باکو پایتخت کشور خون گرم و مهمان نواز آذربایجان ، یکی از شهر های توریستی برای گردشگران ایرانی به حساب می آید که روز به روز به پیشرفت آن افزوده می شود به طوری که در آینده ای نه چندان دور تبدیل به یکی از توریستی ترین شهر های گردشگری خواهد شد . این شهر مدرن و زیبا بخش های تاریخی خود را نیز حفظ کرده است و همواره هر گروه از توریستی را با هر سلیقه ای به سمت خود می کشاند . نوروز در باکو حال و هوای فوق العاده ای دارد . رسم و رسوم های ما ایرانی ها در نوروز به خوبی به چشم می خورد . لذا باکو می تواند گزینه مناسبی برای سفر های نوروزی برای ایرانیان باشد تا در تور باکو نوروز 99 بهترین اوقات را در کنار خانواده و یا دوستان تجربه کرد . هر چند سفر های نوروز در تور استانبول  نیز جای خود را دارد و استانبول مسافران همیشگی خود را حفظ  کرده است اما تور باکو نیز یکی از تور های بسیار فوق العاده و همچنین بسیار در دسترس برای ایرانیان به حساب می آید و در برابر بسیاری از تور های خارجی با هزینه های بسیار بالا، می توان با هزینه کمتری به باکو سفر کرد و بهترین تجربه های گردشگری را در این شهر زیبا برای خود به ارمغان آورد . در واقع باکو را میتوان تلفیقی از باکوی مدرن با سازه های بسیار لوکس و پیشرفته را در کنار باکوی تاریخی و قدیمی دانست . در واقع هر بخش باکو زیبایی های خود را دارد و به هر گردشگری لذت فوق العاده ای میبخشد در ادامه به بخش های از باکو که از نظر گردشگری حائز اهمیت است خواهیم پرداخت.

66

مرکز حیدر علی اف یکی از زیبا ترین سازه ها در باکو

بی شک مرکز حیدر علی اف یکی از زیباترین سازه ها در باکو میباشد که با معماری خاصی که در آن وجود دارد هر بیننده ای به ویژه برای مسافران  تور باکو را به سمت خود جذب می کند . این سازه توسط یک بانوی معمار عراقی برتانیایی ساخته شده و نکته مهم آن این است که هیچ گوشه تیزی در درواره های آن وجود ندارد و تمامی گوشه های این سازه دارای قوس ملایمی می باشد و همین امر باعث زیبایی بیشتر ان شده است . در واقع دیواره های آن به صورت موج های صعودی و نزولی در کنار هم قرار گرفته اند  باعث چشم نوازی بیشتر آن گردیده است . این سازه که در فضایی باز ساخته شده از هر طرف که به آن بنگرید زیبایی خود را حفظ کرده است . بی شک اگر به دنبال مکان های فوق العاده در سفرتان به باکو هستید از مرکز حیدر علی اف نیز دیدن کنید . گفتنیست که از زمان ساخت این سازه تا کنون هر ساله مرکز حیدر علی اف به عنوان زیباترین سازه در سطح باکو شناخته شده است .

77

برج های شعله باکو

برج های شعله باکو که خود ترکیبی از سه برج می باشد یکی دیگر از بخش های مدرن باکو را به رخ می کشد . این برج های سه قلو که کاملا از نمای شیشه ای آینه ای ساخته شده اند در هر ساعتی با توجه به انعکاس نور چهره ای زیبا به خود می گیرند به علاوه در شب با توجه به چراغ های تعبیه شده بر روی آن می تواند یکی از زیبا ترین و جالب ترین نماد های باکو باشد . گفتنیست که برج های شعله باکو ، جز سازه های بسیار معروف در سطع اروپا نیز به حساب می آید و سالانه گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف کشور ها به سمت خود می کشاند .

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .