رئیس اتحادیه سوهان استان قم از صادرات 19 تنی سوهان قم به کشور آمریکا خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم ، مهرداد غضنفری عصر امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم برگزار شد، با اشاره به نیاز کشور به هم‌افزایی دستگاه‌ها برای رونق تولید، اشتغال و افزایش صادرات اظهار داشت: باید آسیب‌شناسی کارشناسی در حوزه صادرات صورت گیرد تا مشکلات صادرکنندگان حل شود.

وی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای رسیدن سهم استان قم به رقم 250 میلیون دلاری در صادرات کشور ابراز کرد: باید با برنامه‌ریزی این مهم تحقق یابد و در حال حاضر از نظر زمانی در تحقق این رقم عقب هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم تصریح کرد: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان نقش مهمی در افزایش صادرات استان داشته و می‌تواند با ارتباط‌گیری با سایر کشورها و برگزاری نمایشگاه‌هایی زمینه معرفی کالاهای داخلی استان را مهیا کند.

وی با بیان اینکه باید با تلاش شاخصه‌های اقتصادی استان را افزایش دهیم عنوان کرد: مشکلات تولیدکنندگان استان احصا شده و در کارگروه‌های ملی مطرح می‌شود تا بتوان شاهد افزایش صادرات استان باشیم.

رئیس اتحادیه سوهان استان قم نیز در این جلسه با اشاره به نقش سوهان در صادرات استان اظهار داشت: سال گذشته 19 تن سوهان از استان به کشور آمریکا صادرشده که مورد استقبال مردم این کشور واقع‌شده است.

اصغر جهانگیری با بیان اینکه 90 درصد تولیدات سوهان استان قم به سایر استان‌های کشور صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به دنبال معرفی هرچه بیشتر سوهان قم به سایر کشورهای جهان هستیم.