پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، محمدعلی دادور در دیدار با مدیرعامل بورس انرژی ایران در پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران متولی عرضه‌ی نخستین محموله‌ی بنزین ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل است.
دادورگفت: با صادرات بنزین به کشور‌های همسایه، افق‌های صادراتی بیشتری گشوده می‌شود که ارزآوری گسترده‌ای برای کشور در پی خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس درباره فواید عرضه‌ی محصولات در بورس افزود: با این روند هم شرکت‌ها از بازگشت سرمایه‌شان مطمئن می‌شوند و هم مشتریان تایید صلاحیت شده وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند با سهولت خرید کنند که شفافیت داد و ستد را نیز بیشتر خواهد کرد.
دادور افزود: پیش‌تر فرآورده گاز مایع، نفتا، انواع حلال‌ها و برش‌های سنگین و سبک را در بورس عرضه می‌کردیم.
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیح فارس، بورس را سبب ایجاد رقابت سالم و بهبود شرایط اقتصادی کشور خواند و گفت: امیدوارم تا پایان سال طرح «افزایش ظرفیت و رفع گلوگاه‌های سه فاز» پالایشگاه که به ارتقا ظرفیت می‌انجامد، به صورت کامل اجرایی شود.
دادور افزود: با این ارتقاء ظرفیت این آمادگی را داریم تا در صورت موافقت سهام داران، سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس را در بورس اوراق بهادار نیز عرضه کنیم.
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیح فارس گفت: با رسیدن خوراک دریافتی ستاره خلیج فارس به مرز 480 هزار بشکه در روز امکان واگذاری سهام این پالایشگاه به سهام‌داران خرد فراهم می‌شود.
بنا بر اعلام بورس انرژی ایران حجم این محموله صادراتی بنزین ده هزار تن (معادل سیزده میلیون و پانصد هزار لیتر) و ارزش آن پنج میلیون و هشتصد و ده هزار دلار است.
شرکت نفت ستاره خلیج فارس با مساحت 730 هکتار بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان است که در 25 کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و حدود 50 درصد از بنزین کشور را تامین می کند.
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .