اجرای تعرفه‌های جدید چین و آمریکا بر علیه یکدیگر در حالی از امروز آغاز می‌شود که تعرفه‌های قبلی تاکنون به میلیاردها دلار به شرکت‌های الکترونیکی آمریکا خسارت زده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

جنگ تجاری آمریکا و چین از یکشنبه به فاز جدیدی وارد شد که به جیب مصرف‌کنندگان آسیب خواهد رساند. اجرای تعرفه‌های جدید چین و آمریکا بر علیه یکدیگر در حالی از امروز آغاز می‌شود که تعرفه‌های قبلی تاکنون میلیاردها دلار به شرکت‌های الکترونیکی آمریکا خسارت زده است.

اجرای تعرفه‌های جدید به معنای این است که وقتی یک شرکت الکترونیکی یک تلویزیون، یک اسپیکر هوشمند و یا یک پهپاد را از چین وارد می‌کند، باید ۱۵ درصد به دولت آمریکا مالیات پرداخت کند.

برونوین فلورس، سخنگوی اتحادیه کالاهای مصرفی آمریکا، سی‌تی‌ای، می‌گوید: این تعرفه‌ها در نهایت قیمت مصرف‌کننده را برای محصولات الکترونیکی و فناوری بالا می‌برد. این اتحادیه نماینده بیش از ۲۰۰۰ شرکت فعال در صنعت الکترونیک آمریکا است که بزرگانی مانند اپل و ال‌جی و خرده‌فروشانی مانند وال‌مارت و بست‌بای را در بر می‌گیرد.

فلورس ادامه داد: ممکن است شما از همین یکشنبه شاهد افزایش قیمت مصرف‌کننده نباشید، اما در ماه نوامبر و جمعه سیاه، قیمت‌ها قطعاً بیشتر خواهند بود. تعرفه‌های قبلی از جولای ۲۰۱۸ تا کنون، ۱۰ میلیارد دلار به صنعت الکترونیک آسیب رسانده است. حالا با این تعرفه‌های جدید کالاهای مصرفی و نهایی بیشتری تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .