نشریه حریت ترکیه با اشاره به نشست ترامپ و پوتین نوشت: در این دیدار موضوع ایران و سوریه مورد گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، امروز دوشنبه دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه در هلسینکی فنلاند با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت که یکی از مهمترین دیدارهای اخیر به شمار می‌رود.

درباره این دیدار و محورهای مورد مذاکره گمانه زنی‌های زیادی شده است. نشریه حریت ترکیه با اشاره به این نشست نوشت: در این دیدار موضوع ایران و سوریه مورد گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

این نشریه درباره این دیدار نوشت: شاید این اولین دیدار مهم و مفصل دو رهبر از زمان ریاست جمهوری ترامپ باشد. موضوع سوریه بدون شک در آغاز کننده بحث دو جانبه خواهد بود. بنا بر گفته یوری یوشاکف دستیار رئیس جمهور روسیه حضور ایران در سوریه نیز یک موضوع مهم است که در این دیدار مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ابتدای نشست دو جانبه تنها متجرمان حضور خواهند داشت و سپس هیئتهای دو طرف حضور می‌یابند که ساعت 13 به وقت محلی خواهد بود.

اگر تصمیمی در این نشست گرفته شود در یک نشست کوتاه خبری عنوان خواهد شد و احتمالاً هر طرف به چند سوال خبرنگاران پاسخ دهد.

مسئله مهمی که ترامپ علاقه به حل آن دارد ایران است که در سوریه حضور دارد. ایران در سوریه گروه‌های مختلف مسلح را حمایت می‌کند و فاصله گرفتن ایران و اسرائیل از جنگ موضوع مهمی برای دو طرف خواهد بود و آمریکا از روسیه خواهد خواست که به ایران فشار آورد.