ایسنا : برنی سندرز اسناد مالیات‌های پرداختی خود برای 10 سال گذشته را منتشر کرده و از دونالد ترامپ خواست همین کار را انجام دهد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

اخیرا قانونگذاران کنگره آمریکا با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور بر سر خودداری او از انتشار اظهارنامه مالیات‌های پرداختی اش جدال پیدا کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش به دولت ترامپ تا 23 آوریل برای منتشر کردن اسناد مالیات‌های پرداختی او در شش سال گذشته مهلت داد.

دفتر کمپین انتخاباتی سناتور برنی سندرز در بیانیه‌ای اعلام کرد: سندرز اقدام به انتشار اظهارنامه مالیات‌های پرداختی‌اش برای 10 سال گذشته از جمله مالیات‌هایی که در سال 2018 پرداخته، کرد. این سناتور به عنوان حامی سرسخت شفافیت امیدوار است که رئیس جمهور ترامپ و تمامی کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات هم اقدام به انتشار اظهارنامه مالیات‌های پرداختی خود کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: سندرز در 2018 میزان مالیات 26 درصدی از درآمد خالص سالانه 561293 دلاری خود پرداخت.

بر طبق اسناد مالیاتی ضمیمه شده به این بیانیه، این سناتور در سالهای 2017 و 2016 درآمد سالانه بیش از یک میلیون دلاری داشته است و منبع عمده درآمدهای او در تمامی سه سال گذشته شامل حقوقش به عنوان سناتور و قراردادهایش برای فروش کتاب می‌شود.

سندرز در بیانیه مذکور گفت: این اظهارنامه مالیاتی نشان می‌دهد که خانواده ما خوشبخت بوده است و من از این بابت بسیار قدردان هستم چون که در خانواده‌ای بزرگ شدم که زندگی‌اش را با چک حقوق هر ماه می‌گذراند و می‌دانم که ناامنی اقتصادی چه استرسی دارد.

وی ادامه داد: از نظر من پرداخت مالیات بیشتر با افزایش درآمدم هم یک وظیفه و هم سرمایه گذاری در کشورمان است. من به مبارزه‌ام برای مترقی تر ساختن نظام مالیاتی‌مان ادامه خواهم داد تا کشورمان منابع لازم برای تضمین رویایی آمریکایی برای تمامی مردم را داشته باشد.

سندرز اوایل سال جاری میلادی کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 از حزب دموکرات را اعلام کرد.