مثلث آنلاین: سخنگوی کرملین اعلام کرد، امروز (سه‌شنبه) مذاکرات اصلی بین وزرای خارجه روسیه و آمریکا انجام گرفته و سپس لاوروف و پامپئو نتیجه گفت‌وگو‌های خود را به اطلاع رئیس جمهوری روسیه رسانده و درباره آن مذاکره می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین تایید کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه امروز (سه شنبه) در سوچی "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه و "مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا را به حضور خواهد پذیرفت.

پسکوف شب گذشته در جمع خبرنگاران توضیح داد: «مذاکرات اصلی بین "سرگئی لاوروف" و "مایک پامپئو" انجام خواهد گرفت و سپس هر دو به حضور رئیس جمهور پوتین خواهند رسید. وزرای خارجه روسیه و آمریکا نتیجه مذاکرات خود را به اطلاع وی رسانده و مسائلی که دیگر بر همه آشکار است را مورد بررسی قرار خواهند داد.»

پیش از این، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایران و سوریه، اصلی ‌ترین موضوعات مورد مذاکره "مایک پامپئو" با "سرگئی لاوروف" در سوچی روسیه خواهد بود.

روز گذشته (دوشنبه) مشخص شد که وزیر خارجه آمریکا سفر 13 ماه مه (23 اردیبهشت) خود به مسکو را لغو کرد تا بتواند در نشست وزرای خارجه کشورهای اروپایی دربارهاوضاع پیرامون ایران در بروکسل شرکت کند.

بعد از آن "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که لغو سفر "مایک پامپئو" به مسکو، مربوط به تغییر جدول زمانی برنامه‌های وی بوده است. البته برنامه دیدار و مذاکرات وی با "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه در روز سه ‌شنبه 14 ماه مه (24 اردیبهشت) در سوچی تغییری نکرده و این مذاکرات بطور کامل انجام خواهد گرفت.

سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگاران در این باره اعلام کرد که هنوز درخواستی از واشنگتن درباره دیدار "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست سران گروه 20 در ژاپن، دریافت نشده است. پسکوف گفت: «هنوز هیچ توافقی در این باره صورت نگرفته ودرخواستی هم از واشنگتن به کرملین نرسیده است.»

توضیح وزارت خارجه روسیه درباره لغو سفر پامپئو به مسکو
نشست فوق‌العاده مقامات اروپایی درباره برجام/ پامپئو به بروکسل می‌رود

پیش از این برخی رسانه ‌های گروهی خبر داده بود که کاخ سفید خواستار دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه شده و منتظر پاسخ مسکو در این باره است.

لازم به یادآوری است که دولت آمریکا پیش از این، امکان برگزاری نشست سران دو کشور را تا آزادی و بازگرداندن ملوانان و کشتی‌های اوکراینی بازداشت شده در جریان حادثه تنکه کرچ (دریای آزوف) را منتفی دانسته بود.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .