رهبر حزب جمهوری خلق٬ یک با ردیگر به تندی قضات نهاد عالی انتخابات را مورد انتقاد قرار داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 به نقل از روزنامه جمهوریت٬ پس از اعلام حکم نهاد عالی انتخابات در مورد ضرورت برگزاری مجدد انتخابات در کلانشهر استانبول٬ تنش و رقابت در فضای سیاسی و حزبی ترکیه همچنان ادامه دراد.

کمال کلچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ یک بار دیگر به تندی قضات نهاد عالی انتخابات را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کرد: حالا در استانبول٬ بن علی یلدرم و ائتلاف جمهور رقیب ما نیستند بلکه نهاد عالی انتخابات به عنوان رقیب ما به میدان آمده است.

در همین حال٬ خانم مرال آکشنر رهبر حزب خوب که در کنار حزب جمهوری خلق ائتلاف ملت را تشکیل داده٬ ضمن انتقاد از نهاد عالی انتخابات و اقدامات اردوغان٬ رئیس جمهور ترکیه را به جانبداری و لگدمال کردن اصل بیطرفی و انصاف متهم کرده و بر حمایت حزب خود از امام اوغلو تاکید کرد.

از دیگر سو دو حزب دموکرات و دموکراتیک چپ٬ از معرفی نامزد در انتخابات مجدد استانبول خودداری کرده و حزب دموکراتیک خلق‌ها از نهادی اقماری پ.ک.ک نیز بر حمایت از امام اوغلو پافشاری کرد.

اما هنوز تکلیف آرای حزب اسلام‌گرای سعادت روشن نیست. قبلاً گفته شده بود که نامزد این حزب به نفع امام اوغلو عقب‌نشینی می‌کند و با توجه به این که نامزد حزب سعادت در انتخابات پیشین بیش از یکصد هزار رای به دست آورده٬ عقب نشینی او می‌تواند موازنات را تغییر دهد، اما حالا به روشنی مشخص نیست که تمل کارملا اوغلو رهبر حزب سعادت چه تصمیمی خواهد گرفت.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه دیروز اعلام کرد: انتخابات استانبول نه تنها برای ملت ما مهم است بلکه چنان اهمیتی پیدا کرده که تمام جهان چشم خود را به انتخابات مجدد استانبول دوخته است.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .